Policja znalazła kokainę w domu 13-krotnego mistrza świata. "Jestem zdesperowany"

Trzynastokrotny mistrz świata Petter Northug ma duże kłopoty. Policja najpierw zatrzymała Norwega za znaczne przekroczenie prędkości na drodze, a potem znalazła w jego domu niewielką ilość kokainy.

Northug to z pewnością jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w świecie biegów. Norweg podczas swojej kariery znany był z licznych prowokacji, głównie w stronę Szwedów. Toczył wojnę psychologiczną z rywalami także poza zawodami.

Zobacz wideo Czy tegoroczny US Open ma sens? "Tenis najbardziej ucierpiał na pandemii"

Petter Northug zatrzymany podczas kontroli prędkości. W jego domu znaleziono kokainę

Jednak teraz dwukrotny mistrz olimpijski wyraźnie przekroczył prawne granice. Policja zatrzymała go podczas kontroli prędkości. Petter Northug jechał zdecydowanie za szybko i został zabrany na izbę przyjęć na badanie krwi. Okazało się, że to nie koniec problemów byłego zawodnika. Jak na swoim instagramowym profilu napisał Northug, policja znalazła niewielką ilość kokainy w jego domu. Narkotyki w Norwegii są nielegalne w każdej ilości.

Northug: Wezmę za to odpowiedzialność

- Jestem zdesperowany i boję się tego, co przyniesie przyszłość. Bardzo mi przykro z powodu tych wszystkich, których zawiodłem. Wiem, że teraz będzie to sprawa karna. Wtedy wezmę odpowiedzialność za to, co zrobiłem - napisał na Instagramie.

Petter Northug ogłosił zakończenie kariery w listopadzie 2018 roku. Na swoim koncie ma łącznie cztery medale igrzysk olimpijskich oraz szesnaście krążków mistrzostw globu. Norweg dwukrotnie zdobywał Kryształową Kulę (sezony 2009/2010 oraz 2012/2013), a także odniósł triumf w Tour de Ski (2014/2015). Więcej o sportach zimowych przeczytacie na sportsinwinter.pl

Przeczytaj także: