Marit Bjoergen wróciła do sportu! Johaug: Wreszcie mogłam ją pokonać

Marit Bjoergen trenuje przed powrotem do biegów narciarskich. Norweżka zapowiedziała starty w maratonach, ale na razie ma przed sobą daleką drogę, żeby wrócić do formy. - Po dwóch latach przerwy od biegania i dwójce dzieci wreszcie mogłam ją pokonać - mówiła NRK Therese Johaug, która zdecydowanie wyprzedziła Bjoergen w rywalizacji na treningu w Oslo.

Bjoergen w końcówce maja zaskoczyła wszystkich. Od 2018 roku unikała startów narciarskich, jak tylko mogła. Ogłosiła jednak, że wznowiła treningi na nartorolkach. Ma jeden wielki cel - zwycięstwo w Biegu Wazów. Ośmiokrotna mistrzyni olimpijska dołączyła ze skutkiem natychmiastowym do drużyny Ragde Eiendom kierowanej przez braci Aukland, w której niedawno w biegach długodystansowych rywalizowała Justyna Kowalczyk.

Zobacz wideo Wilfredo Leon w programie "Wilkowicz Sam na Sam"

Bjoergen trenowała z Johaug! "Potrzeba było dwóch lat przerwy, żebym mogła ją pokonać"

Teraz Norweżka postanowiła sprawdzić się na trasach w Oslo z kadrą juniorek i przeciwko swojej byłej rywalce z Pucharu Świata - Therese Johaug. Przybiegła dwie minuty za młodszymi od siebie zawodniczkami, ale z Johaug przegrała już o wiele większą różnicą.

- To było dość brutalne przebudzenie, przede mną dużo pracy. Przez ostatnie dwa lata dużo się wydarzyło i potrzebuję czasu - mówiła dla telewizji NRK Bjoergen, która zapowiedziała starty w cyklu maratonów narciarskich Vasaloppet w 2021 roku. - Po dwóch latach przerwy od biegania i dwójce dzieci wreszcie mogłam ją pokonać - śmiała się Therese Johaug. 

Przeczytaj także:

Więcej o: