Sport.pl

Wielka rywalka Justyny Kowalczyk zmienia dyscyplinę! Chce wystartować w ME

Therese Johaug zamierza wziąć udział w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Paryżu. Norweska biegaczka narciarska chce stanąć na starcie biegu na 10 000 metrów. "Ze względu na obecną sytuację nie planuje jeszcze treningów, ale jest zainteresowana tą imprezą" - potwierdza agent zawodniczki Jorn Ernst.

Johaug wcześniej wystartowała w mistrzostwach Norwegii, w których zdobyła złoto w biegu na 10 000 metrów. Czas - 32:20:86 - daje jej prawo startu na najbliższych lekkoatletycznych mistrzostwach Europy. Norweżka deklarowała, że jest chętna, żeby latem nie przestawać ciężko trenować i wziąć udział w imprezie. Planów na razie nie pokrzyżowała epidemia koronawirusa. Wydarzenie nie zostało odwołane, więc pozostaje możliwość, że odbędzie się zgodnie z planem. 

Zobacz wideo

Therese Johaug lekkoatletką. Wystartuje na mistrzostwach Europy w Paryżu?

Agent biegaczki narciarskiej, Jorn Ernst w rozmowie z Norweską Agencją Prasową przyznał, że Johaug nie zmieniła swojego celu. - Chce wystartować. Nie ma jeszcze przygotowanego planu treningowego, ani do końca nie wie, jak mógłby on wyglądać. Ale jest pewna tego, że chciałaby wziąć udział w zawodach - stwierdził cytowany na aftenposten.no. 

Niedawno w Norwegii miał miejsce skandal z udziałem biegaczki. Zamieszkała ze swoim chłopakiem, który jest lekarzem w domku nad jeziorem podczas epidemii. Do Johaug i Hoffa zwróciła się gmina Ringsaker, gdzie znajdował się domek, z informacją, że pozostają w ich regionie nielegalnie. Para od razu zrezygnowała z dalszego pobytu nad jeziorem i wyjechała. Hoff w oświadczeniu przesłanym portalowi vg.no informował, że "działali w dobrej wierze i nie chcieli złamać zakazu".

Therese Johaug to dziesięciokrotna złota medalistka mistrzostw świata w biegach narciarskich. Trzy razy zdobywała Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W 2016 roku Norweżka została zawieszona na osiemnaście miesięcy ze względu na wykrycie w jej ciele środków zakazanych przez WADA.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o:
Komentarze (29)
Wielka rywalka Justyny Kowalczyk zmienia dyscyplinę! Chce wystartować w ME
Zaloguj się
 • xynat

  Oceniono 21 razy 11

  Oooj. Słabo to widzę. W LA są znacznie lepsze kontrole antydopingowe. Do tego w LA Norwegowie nie mają takiej władzy jak w biegach narciarskich i leki na astmę nie przejdą.

 • kac

  Oceniono 5 razy 3

  Tylko niech uważa na kremy... latem też sprawdzają czy się nie ćpa...

 • wilkowaty

  Oceniono 2 razy 2

  „Zamieszkała ze swoim chłopakiem, który jest lekarzem w domku nad jeziorem podczas epidemii.” Redahtorek za taką składnię tych wypocin został zapewne nominowany. Nie, nie do nagrody literackiej , tylko do powtórzenia 5 klasy podstawówki. Wstyd, tak kaleczyć Język Polski.

 • radek_sziwa

  Oceniono 6 razy 2

  Niech tylko nie zapomni leków na "astmę".

 • leoleo

  Oceniono 4 razy 2

  to terese nie marit a waży coś 40 kg

 • maxthebrindle

  Oceniono 6 razy 0

  A Maritt nie chce się sprawdzić w jakiejś innej dyscyplinie? Mogłaby z powodzeniem wystartować w jakichś zawodach kulturystycznych... Mr. Universe na przykład...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX