Polskie biegaczki mają nowego trenera! Wskazała go m.in. Justyna Kowalczyk

Martin Bajcicak będzie trenerem polskich biegaczek - dowiedział się Sport.pl. Słowak to rozwiązanie wskazane Polskiemu Związkowi Narciarskiemu przez Justynę Kowalczyk i Aleksandra Wierietielnego.

Dotąd głównym trenerem był Aleksander Wierietielny, który teraz zrezygnował z funkcji głównego trenera i ma jedynie doradzać zawodniczkom wraz z Justyną Kowalczyk . - Wybór nowego trenera był konsultowany z Justyną i trenerem Wierietielnym. Przystaliśmy na tę propozycję - mówił niedawno dla Sport.pl sekretarz generalny PZN, Jan Winkiel. 

Zobacz wideo Justyna Kowalczyk w

Słowak nowym trenerem biegaczek. Wybór konsultowany z Kowalczyk i Wierietielnym

Nowy szkoleniowiec będzie prowadził kadrę niezależnie. Wcześniej prezes Apoloniusz Tajner twierdził, że miałby podlegać bezpośrednio pod zarządzającego męską kadrą, Czecha Lukasa Bauera. - Tu można jedynie sprecyzować, że obie kadry będą blisko współpracowały. Ale nowy trener zajmuje się tą kobiecą, a Lukas Bauer męską - zapewnił Winkiel.

Największym osiągnięciem kariery zawodniczej Bajcicaka było czwarte miejsce w biegu łączonym na 30 kilometrów podczas mistrzostw świata w 2005 roku. Wtedy wygrywał również swoje jedyne zawody Pucharu Świata - bieg na 15 kilometrów stylem dowolnym w Reit im Winkl. Karierę zakończył w 2015 roku. W doświadczeniu trenerskim ma za sobą pomoc słowackim biathlonistkom - Paulinie i Ivonie Fialkovym. Prywatnie jest dobrym znajomym i przyjacielem wspomnianego Bauera. Oficjalnego potwierdzenia decyzji należy się spodziewać w ciągu kilku godzin, a ogłoszenia kadr i sztabów szkoleniowych w poszczególnych dyscyplinach polskiego narciarstwa do końca kwietnia.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .