Sport.pl

Justyna Kowalczyk dowiedziała się o nowej roli z mediów. "Dobrze, że są internety"

Justyna Kowalczyk skomentowała wypowiedź prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusza Tajnera, w której potwierdził, że z funkcji trenera biegaczek zrezygnował Aleksander Wierietielny. Mówił też o nowej roli Kowalczyk w kadrze. "Czytam, że mam jakąś nową rolę. Dobrze, że są internety. Człowiek zawsze czegoś się o sobie nowego dowie" - napisała. PZN odmawia komentarza.

Apoloniusz Tajner w "Magazynie Sportowym" na antenie Radia Dla Ciebie potwierdził, że ze stanowiska szkoleniowca polskich biegaczek odchodzi Aleksander Wierietielny. "Nową rolę będzie miała także Justyna Kowalczyk" - zaznaczał prezes PZN

Zobacz wideo Top 5 goli Arkadiusza Milika w sezonie 19/20 [Eleven Sports]

Justyna Kowalczyk w nowej roli? Dowiedziała się o niej z mediów 

"Czytam, że mam jakąś nową rolę. Dobrze, że są internety. Człowiek zawsze czegoś się o sobie nowego dowie" - skomentowała na Twitterze wypowiedź Tajnera Justyna Kowalczyk. W dalszej części audycji działacz mówił także o tym, że kontrolę nad działaniami biegaczek przejmie szkoleniowiec mężczyzn - Lukas Bauer. Z naszych źródeł wynika, że otoczenie czeskiego trenera nic na ten temat nie słyszało.

Wygląda na to, że prezes PZN wyjawił plany na rozmowy z osobami, które dopiero chciał obsadzić w nowych rolach. Te jeszcze się nie odbyły. Może lepiej, że Tajner nie zdradził nazwiska nowego trenera polskich biegaczek. "O wszystkich szczegółach poinformujemy i będziemy rozmawiać po 2 kwietnia. Na razie odmawiamy komentarza w tej sprawie" - mówił w rozmowie ze Sport.pl sekretarz generalny PZN Jan Winkiel. 

Więcej o:
Komentarze (19)
Justyna Kowalczyk dowiedziała się o nowej roli z mediów. "Dobrze, że są internety"
Zaloguj się
 • gourmant

  Oceniono 10 razy 10

  Tyle lat jest prezesem chłopina i wciąż się nie nauczył podstawowych zasad zarządzania zasobami ludzkimi

 • syriusz.wila

  Oceniono 11 razy 9

  Powinna zostać szefem albo szefową PZN, wzięła by to towarzystwo za pysk w trymiga.

 • guru133

  Oceniono 6 razy 6

  Tajner to taki szkodliwy wirus polskiego narciarstwa. Powinien się ze skutkiem natychmiastowym podać do dymisji.

 • t_wxxx

  Oceniono 6 razy 4

  "Dobrze, że są internety. Człowiek zawsze czegoś się o sobie nowego dowie" - nic dodać nic ująć, lepszego komentarza do wypowiedzi Tajnera nie ma
  PS. uwielbiam komentarze p. Justyny

 • jala57

  Oceniono 3 razy 3

  Nie dziwcie sie sie ze Polo kompletnie zglupial. W jedynie slusznej dyscyplinie burdel niewaski. Skakanie nagle sie skonczyl, nasi nie dostali dudkow, letnie Grand Prix poszlo sie j...ac.Jak tu zyc!?

 • boromir195419

  Oceniono 4 razy 2

  Apoloniusz zachowuje się jakby nagle zgubił ''piątą klepkę . Bobsadzać stanowiska trzeba najpierw rozmawiać z osobami które mają je objąć a wcześniej potrzebna jest ''burza mózgów ' osób kompetentnych które powinny ustalić jaka kandydatura była by najlepsza lub ... dlaczgo jednak dany kandydant nie powinien objąć stanowiska które proponuje Prezes . Potem wybrana osoba powinna postawić warunki które PZN musi spełnić by np. nowy trener mógł zapewnić rozwój danej dyscypliny . Wygląda na ti że Tajner powinien udać się na zasłużoną emeryturę , Wypalił się , Nowym Prezesem powinien zostać myślący perspektywicznie fanatyk sportów zimowych najlepiej spoza środowiska . W dzisiejszym PZN rządzi bowiem kumoterstwo i kolesiostwo .Otym że Tajne się wypalił świadczy np, fakt że np. zaplecze skoków praktycznie nieistnieje . Nowy Prezes zacznie od zera . musi szybko znależć sposób by przyciągnąć dzieciaki do skoków . to pilne bo many jeszcze paru skoczków którzy mogą jeszcze to pociągnąć do czasu aż młodzi dociągną do czołówki .

 • oloros11

  Oceniono 4 razy 2

  no tak postąpił jak każdy działacz sportowy - odpowiedzialnie z troska , przykład po prostu
  spodziewaliście się czegoś więcej?

 • starszy-65

  Oceniono 1 raz 1

  Czego się kobita czepia skoro i tak Tajner wie wszystko lepiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX