Sport.pl

Wierietielny rezygnuje z prowadzenia kadry Polski. Justyna Kowalczyk z okrojonymi obowiązkami

W sztabie szkoleniowym polskich biegaczek narciarskich doszło do dużych zmian. Aleksander Wierietielny zrezygnował z funkcji trenera. Justyna Kowalczyk będzie za to pełnić tylko część dotychczasowych obowiązków. Polski Związek Narciarski ma już pomysł na zastąpienie legendarnego szkoleniowca.

Justyna Kowalczyk miała odejść wraz z Aleksandrem Wierietielnym, lecz ostatecznie zmieniła zdanie. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner w rozmowie udzielonej w "Magazynie Sportowym" Radia dla Ciebie powiedział, że teraz jej rola w szkoleniu zawodniczek będzie inna. "Wierietielny potwierdził rezygnację. Justyna Kowalczyk zaś będzie kontynuować pracę, ale w połowie dotychczasowego zakresu obowiązków. Mamy pomysł, jak dalej poprowadzić kadrę biegaczek" – stwierdził Tajner.

Zobacz wideo Top 5 goli Arkadiusza Milika w sezonie 19/20 [Eleven Sports]

Legendarny trener Justyny Kowalczyk rezygnuje z prowadzenia kadry biegaczek

Tym pomysłem ma być kierownictwo nad obiema grupami - mężczyzn i kobiet - Lukasa Bauera. Do tej pory Czech trenował jedynie biegaczy. To nie oznacza, że zawodniczki pozostaną bez dedykowanego im szkoleniowca. Będzie on jednak podlegał Bauerowi. 

Wierietielny zrezygnował z tej funkcji po dwóch sezonach pracy z reprezentantkami biało-czerwonych. Pod jego opieką medale mistrzostw świata juniorów wywalczyły najpierw Monika Skinder (sprint stylem klasycznym), a potem Izabela Marcisz (sprint i 15 km łyżwą, 5 km klasykiem). Wcześniej 72-latek doprowadził do wielkich sukcesów Tomasza Sikorę oraz Justynę Kowalczyk. Dwukrotna mistrzyni olimpijska po zakończeniu kariery dotychczas była jego asystentką. Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl

Więcej o:
Komentarze (19)
Wierietielny rezygnuje z prowadzenia kadry Polski. Justyna Kowalczyk z okrojonymi obowiązkami
Zaloguj się
 • brys47

  Oceniono 16 razy 16

  Wieretelny mając 72 lata zasluzyl na emeryturę . Dziękujemy Ci wielki trenerze.

 • ernhem

  Oceniono 10 razy 10

  Dziękujemy Panie Aleksandrze!

 • jo1952

  Oceniono 11 razy 7

  A była szansa na dobre biegaczki!Łatwo nam przychodzi marnowanie cudzej pracy.

 • wielkigatsby33

  Oceniono 10 razy 6

  Tajner to taki Kręcina PZN-u. Wierietielny z Kowalczyk zamieniali wszystko, czego sie dotknęli niemal w złoto. Justyna pełna werwy i pomysłów na sukcesy dziewczyn, a on fachowiec jakiego ze świeczką szukać. Ale Tajnerowi się nie podoba. Załamka.

 • rezun-one

  Oceniono 8 razy 6

  Tajner ma rację, po oszałamiających sukcesach biegaczy po kierownictwem trenera Bauera, Wierietielny może odejść a Kowalczyk też się spławi.

 • jo1952

  Oceniono 8 razy 6

  Była szansa na dobre biegaczki, ale komuś zachciało się zniweczyć cudzą pracę.

 • Wies Kwiec

  Oceniono 6 razy 4

  A Tajner jak chce podołać roli męża powinien popracować nad kondycją. A od kadry biegaczek po prostu niech się odp..i. Swoje pomysły niech realizuje w łóżku.

 • iarna

  Oceniono 3 razy 1

  "Wieretielny rezygnuje z Polski" - że ku4wa co???? Wy wstydu nie macie "redagując " taki kompost?

 • uthark

  0

  Tylko gdzie trenować, jak nie ma śniegu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX