Sport.pl

Setka pijanych kibiców imprezuje pod Holmenkollen. Łamią zakazy organizatorów

Policja w Oslo poinformowała o obserwacji około setki pijanych osób imprezujących i śledzących PŚ w biegach narciarskich wokół wzgórza Holmenkollen mimo braku zgody na wpuszczenie kibiców na teren obiektu. Decyzja organizatorów nie przeszkodziła kibicom w świętowaniu corocznego festiwalu sportów zimowych.

Coroczny Holmenkollen Ski Festiwal przyciąga tysiące kibiców chętnych do integrowania się i kibicowania podczas weekendu ze sportami zimowymi w stolicy Norwegii. W tym roku atmosferę sportowego święta przyćmił koronawirus. Choroba, której przypadki odnotowano w Norwegii, stwarza zagrożenie, które skłoniło organizatorów do organizacji zawodów bez udziału kibiców. Ci nic sobie jednak z tego nie zrobili. Policja od rana prosi fanów o opuszczenie terenu, ale kibice się na to nie godzą.

Zobacz wideo Adam Małysz i Apoloniusz Tajner na konferencji prasowej. Opowiedzieli o szkoleniu skoczków. Zobacz wideo:

Stadion biegowy w Oslo rzeczywiście pozostawał pusty. Tego nie można jednak powiedzieć o polanach, czy zakrętach i zjazdach w lesie, gdzie jak informował portal Aftenposten, kibice zgromadzili się dość licznie, biorąc pod uwagę okoliczności.

Większość z nich w miłej i przyjacielskiej atmosferze spożywała alkohol. Policja informowała o ok. 100  pijanych osobach w okolicach tras biegowych i okolicznych lasów. Znaleziono też kilkanaście obozowisk wokół wzgórza. 

Opinia publiczna w Norwegii dzieli się w sprawie odbioru wydarzeń na Holmenkollen. Dla większości młodych osób to cel licznych wypraw, a dla starszych miejsce, gdzie nie puszczają swoich dzieci i odradzają przyjazd innym. W tym roku kibiców i świętujących podczas festiwalu miało być nawet do 30 tysięcy. 

Więcej o:
Komentarze (19)
Setka pijanych kibiców imprezuje pod Holmenkollen. Łamią zakazy organizatorów
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 9 razy 7

  Dobrze, że pijani, bo alkohol pomaga uniknąć wirusa

 • Wies Kwiec

  Oceniono 13 razy 7

  Pijani kibice ? To żołnierze wyklęci PiS. Najeb.ni, agresywni promują Polskę. A jutro na zmywaki, w rękach miotły, z hymnem Polski na ustach i transparentami , "Polska jest najważniejsza" zamiatają syf jaki po sobie zostawili. Tylko smrodu szczochów nie można usunąć.

 • badziewiak66

  Oceniono 5 razy 5

  No i prawidłowo, niech się bawią. Skutecznie odkażeni, z takich imprez rodzą się przyjaźnie na całe życie.

 • menel13

  Oceniono 5 razy 5

  Dezynfekują się.

 • islandor

  Oceniono 6 razy 4

  Niestety. Tak jak w pon-piatek prawie w ogóle nie piją to na weekend sobie nie odmawiają i piją często bez umiaru.

 • single_malt

  Oceniono 3 razy 3

  Nyt porukka tuli metsän

  tez tak nysle ze nie porrukaja

 • wyjadacz_parkietuf

  Oceniono 1 raz 1

  ALE ŻE CO? Wolaki? No to kaczor ich mać!

 • martinez027

  Oceniono 3 razy -1

  Na alkomat ich i : nawalonych zostawić a trzeźwych do izolatki na 30dni --kraty,betonowa posadzka czarny chleb i woda--odechce sie przygłupom lekceważyć zalecania odnośnie wirusa!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX