Polskie biegaczki wygrały sztafetę na MŚJ, ale zostały zdyskwalifikowane! Pomyliły trasę

Polskie biegaczki wygrały sztafetę na mistrzostwach świata juniorów, ale nie odbiorą złotych medali. Zostały zdyskwalifikowane, bo pomyliły trasę.

Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał. Przez chwilę cieszyliśmy się ze złotego medalu polskiej sztafety, ale ostatecznie nasza ekipa nie stanie na podium. Karolina Kaleta, Monika Skinder, Magdalena Kobielusz oraz Izabela Marcisz zostały zdyskwalifikowane, podobnie jak Niemki. - Chodzi o pomyłkę trasy - informuje dziennikarz Przeglądu Sportowego, Michał Chmielewski.

Zobacz wideo Justyna Kowalczyk w rozmowie z Pawłem Wilkowiczem:

Justyna Kowalczyk o dyskwalifikacji juniorek

Do pomyłki trasy doszło na ostatniej zmianie. Jako pierwsze ruszyły Szwajcarki, a już na pierwszym pomiarze czasu Niemki i Polki miały duże przewagi. Rodaczki Nadine Faehndrich przyznał po biegu, że Izabela Marcisz i Jessica Loeschke nie minęły kończącej ich sztafetę zawodniczkę. - Na trasie było od wczoraj nowe ucho. Iza była na oficjalnym treningu na nim, była też na rozgrzewce. Wiedziała. Zmyliła ją Niemka, która pobiegła źle. Iza pomyślała, że coś się zmieniło, że nie otrzymała info. Podjęła zła decyzję. Tak szkoda dziewcząt. Płaczemy - napisała na swoim profilu na twitterze Justyna Kowalczyk

Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA