Kolejny medal Izabeli Marcisz na M¦J! Historyczny sukces polskiej biegaczki

Izabela Marcisz z kolejnym medalem mistrzostw ¶wiata juniorów w Oberwiesenthal! Polka zajęła 2. miejsce w biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym, przegrywaj±c jedynie z Norweżk± Helene Marie Fossesholm. To historyczny wynik dla Polski - dotychczas żadna z Polek nie zdobyła trzech medali podczas jednych M¦J.

Norweżka Helene Marie Fossesholm od pocz±tku biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym ze startu wspólnego dyktowała własne tempo, zostawiaj±c w tyle wszystkie rywalki. Za ni± utworzyła się liczna grupa rywalek, która na niespełna pięć kilometrów przed met± liczyła aż 18 zawodniczek. W¶ród nich znajdowała się Izabela Marcisz.

Polka na ostatnich kilometrach przyspieszyła, przez co na ostatnich metrach tylko trzy zawodniczki liczyły się w walce o medale. Z nich najszybsza na finiszu okazała się Marcisz, dzięki czemu sięgnęła po srebro, wyprzedzaj±c 16-letni± Szwajcarkę Siri Wigger. Obie straciły jednak przeszło minutę do zwyciężczyni.

Dla Marcisz to już trzeci medal tegorocznych mistrzostw ¶wiata juniorów, które odbywaj± się w niemieckim Oberwiesenthal. Wcze¶niej zdobyła srebro w sprincie stylem dowolnym oraz br±z w biegu na 5 kilometrów stylem klasycznym. To także historyczny wyczyn, bo dotychczas żadna z polskich biegaczek nie zdobyła trzech medali podczas jednych M¦J.

W biegu udział wzięły także Monika Skinder, która zajęła 23. miejsce, Magdalena Kobielusz, która była 42 i Karolina Kukuczka, która dobiegła do mety na 45. miejscu.