Kolejny medal Izabeli Marcisz na MŚJ! Historyczny sukces polskiej biegaczki

Izabela Marcisz z kolejnym medalem mistrzostw świata juniorów w Oberwiesenthal! Polka zajęła 2. miejsce w biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym, przegrywając jedynie z Norweżką Helene Marie Fossesholm. To historyczny wynik dla Polski - dotychczas żadna z Polek nie zdobyła trzech medali podczas jednych MŚJ.

Norweżka Helene Marie Fossesholm od początku biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym ze startu wspólnego dyktowała własne tempo, zostawiając w tyle wszystkie rywalki. Za nią utworzyła się liczna grupa rywalek, która na niespełna pięć kilometrów przed metą liczyła aż 18 zawodniczek. Wśród nich znajdowała się Izabela Marcisz.

Zobacz wideo Justyna Kowalczyk w

Polka na ostatnich kilometrach przyspieszyła, przez co na ostatnich metrach tylko trzy zawodniczki liczyły się w walce o medale. Z nich najszybsza na finiszu okazała się Marcisz, dzięki czemu sięgnęła po srebro, wyprzedzając 16-letnią Szwajcarkę Siri Wigger. Obie straciły jednak przeszło minutę do zwyciężczyni.

Dla Marcisz to już trzeci medal tegorocznych mistrzostw świata juniorów, które odbywają się w niemieckim Oberwiesenthal. Wcześniej zdobyła srebro w sprincie stylem dowolnym oraz brąz w biegu na 5 kilometrów stylem klasycznym. To także historyczny wyczyn, bo dotychczas żadna z polskich biegaczek nie zdobyła trzech medali podczas jednych MŚJ.

W biegu udział wzięły także Monika Skinder, która zajęła 23. miejsce, Magdalena Kobielusz, która była 42 i Karolina Kukuczka, która dobiegła do mety na 45. miejscu.

Więcej o: