Sport.pl

Kolejny medal polskiej biegaczki na MŚJ! Tego nie dokonała nawet Justyna Kowalczyk!

Po zdobyciu srebrnego medalu sprincie, Izabela Marcisz wywalczyła brązowy krążek mistrzostw świata juniorów w Oberwiesenthal w biegu rozgrywanym techniką klasyczną na dystansie 5 kilometrów. Mistrzynią świata została Norweżka, Helene Marie Fossesholm, z kolei druga lokata przypadła w udziale Lisie Lohmann z Niemiec.

Bieg na 5 kilometrów rozgrywany techniką klasyczną był drugą z konkurencji, w jakiej panie rywalizowały w ramach mistrzostw świata juniorów w niemieckim Oberwiesenthal. W pierwszej z nich – sprincie techniką dowolną – wicemistrzynią świata została Izabela Marcisz. Polka nie spoczęła na laurach i do srebrnego medalu w poniedziałkowym starcie dołożyła brązowy. Złoto zgarnęła Norweżka, Helene Marie Fossenholm, która o 15,7 sekundy wyprzedziła Lisę Lohmann z Niemiec. Marcisz straciła do zwyciężczyni 28,1 sekundy.

Zobacz wideo Justyna Kowalczyk w

Izabela Marcisz dzięki dzisiejszemu sukcesowi stała się pierwszą polską biegaczką z dwoma medalami mistrzostw świata juniorów w historii. Tego nie dokonała nawet Justyna Kowalczyk, która wywalczyła jeden krążek - srebro z 2003 roku zdobyte w szwedzkim Sollefteå. 

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się dzisiaj także Monika Skinder, która przez znaczną część biegu plasowała się w ścisłej czołówce zawodów. Po przebiegnięciu 1800 metrów była ona nawet liderką rywalizacji, jednakże ostatecznie ubiegłoroczna wicemistrzyni świata w sprincie rozgrywanym stylem klasycznym musiała zadowolić się dwunastą lokatą. Jej strata do Fossesholm wyniosła 51 sekund.

W gronie 91 biegaczek zgłoszonych do dzisiejszych zawodów znalazły się jeszcze dwie inne reprezentantki Polski - Karolina Kaleta zajęła 46. miejsce, a Magdalena Kobielusz na 53. pozycji. Więcej informacji o sportach zimowych na portalu Sportsinwinter.pl.

Więcej o:
Komentarze (14)
Kolejny medal polskiej biegaczki na MŚJ! Tego nie dokonała nawet Justyna Kowalczyk!
Zaloguj się
 • g96

  Oceniono 4 razy 2

  Kurcze, ale fajnie. Gratulacje.

 • hotdog72

  Oceniono 3 razy 1

  To co ma Justyna Kowalczyk jeszcze dokonac zeby byc lepsza od Marcisz?

 • earthboundmisfit

  Oceniono 3 razy 1

  Brawo!

 • sir.fred

  0

  O, tym razem nawet w poważnej konkurencji. Gratulacje.

 • aso77

  0

  Kraj bez śniegu ,torów ...brawo ,brawo,.....talent niesamowity

 • razfiutin

  Oceniono 6 razy 0

  Astmę dziewucho lepiej złap ;)

 • silvermane

  Oceniono 13 razy -7

  Kto jest lepszy: zawodnik który zdobywa medale w juniorach i potem przepada, czy tzw. late bloomer?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX