Kolejny medal polskiej biegaczki na MŚJ! Tego nie dokonała nawet Justyna Kowalczyk!

Po zdobyciu srebrnego medalu sprincie, Izabela Marcisz wywalczyła brązowy krążek mistrzostw świata juniorów w Oberwiesenthal w biegu rozgrywanym techniką klasyczną na dystansie 5 kilometrów. Mistrzynią świata została Norweżka, Helene Marie Fossesholm, z kolei druga lokata przypadła w udziale Lisie Lohmann z Niemiec.

Bieg na 5 kilometrów rozgrywany techniką klasyczną był drugą z konkurencji, w jakiej panie rywalizowały w ramach mistrzostw świata juniorów w niemieckim Oberwiesenthal. W pierwszej z nich – sprincie techniką dowolną – wicemistrzynią świata została Izabela Marcisz. Polka nie spoczęła na laurach i do srebrnego medalu w poniedziałkowym starcie dołożyła brązowy. Złoto zgarnęła Norweżka, Helene Marie Fossenholm, która o 15,7 sekundy wyprzedziła Lisę Lohmann z Niemiec. Marcisz straciła do zwyciężczyni 28,1 sekundy.

Izabela Marcisz dzięki dzisiejszemu sukcesowi stała się pierwszą polską biegaczką z dwoma medalami mistrzostw świata juniorów w historii. Tego nie dokonała nawet Justyna Kowalczyk, która wywalczyła jeden krążek - srebro z 2003 roku zdobyte w szwedzkim Sollefteå.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się dzisiaj także Monika Skinder, która przez znaczną część biegu plasowała się w ścisłej czołówce zawodów. Po przebiegnięciu 1800 metrów była ona nawet liderką rywalizacji, jednakże ostatecznie ubiegłoroczna wicemistrzyni świata w sprincie rozgrywanym stylem klasycznym musiała zadowolić się dwunastą lokatą. Jej strata do Fossesholm wyniosła 51 sekund.

W gronie 91 biegaczek zgłoszonych do dzisiejszych zawodów znalazły się jeszcze dwie inne reprezentantki Polski - Karolina Kaleta zajęła 46. miejsce, a Magdalena Kobielusz na 53. pozycji. Więcej informacji o sportach zimowych na portalu Sportsinwinter.pl.