Sport.pl

Norweski mistrz świata załamany. "Mam dość biegania na nartach"

Johannes Klaebo jest niekwestionowaną gwiazdą narciarstwa biegowego i sprinterskim dominatorem, ale ostatnie tygodnie nie są dla niego najlepsze. Kontuzja palców nie pozwoliła mu na start w Falun, a po powrocie nie prezentuje najwyższej formy. Możliwe, że Norweg przedwcześnie zakończy sezon. "Nie wiem, czy kiedykolwiek miałem tak bardzo dość biegania na nartach" - mówił cytowany przez sports.ru.

Johannes Klaebo zajął dopiero dwudzieste piąte miejsce w niedzielnym biegu pościgowym stylem klasycznym w Östersund. Norweg stracił ponad dwie minuty do swojego rodaka – Paala Golberga – najlepszego w dzisiejszej rywalizacji. Po zawodach Klaebo dość otwarcie przyznał, że myśli o przedwczesnym zakończeniu sezonu. – To było okropne. Nic nie jest dobrze. Dla mnie to ponury dzień, zresztą podobnie jak wczoraj – mówił cytowany przez portal sports.ru.

Zobacz wideo Justyna Kowalczyk w

Obrońca Kryształowej Kuli dostał specjalne pozwolenie od FIS-u na przyjazd do Trondheim, gdzie ma przejść badania kontrolne ręki. Potem wspólnie z menadżerem, ojcem i dziadkiem porozmawiają na temat przyszłości Klaebo w tym sezonie.

– Mam bardzo niewielką motywację. Nie będę tego ukrywał. Przez głowę przechodzi wiele myśli. Nie wiem, czy kiedykolwiek wcześniej miałem tak dość biegania na nartach – szczerze wyznał Norweg. – Mam nadzieję, ze do następnego sezonu to się zmieni – dodawał. Więcej o sportach zimowych przeczytacie na sportsinwinter.pl

Więcej o:
Komentarze (8)
Norweski mistrz świata załamany. "Mam dość biegania na nartach"
Zaloguj się
 • awitold4

  Oceniono 7 razy 3

  Myślę, tradycyjne lekarstwo Norwegów - maść na wargi Johaug i dodatkowa porcja aerozolu na pewno zażegna te kłopoty

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 3 razy 1

  czy ktoś to jeszcze ogląda? i tak za 5 lat zabiorą mu medale, ten sport to patologia jak podnoszenie ciężarów czy kolarstwo, norwegów powinno się potraktować jak rosjan, bez litości

 • facio60

  Oceniono 2 razy 0

  Kaczyński, PiS, Mateuszek no i astma. A teraz dużo plusów 😂🏆

 • pharlap

  Oceniono 2 razy 0

  To do Tromdheim nie wolno przyjechać bez zezwolenia FIS?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX