Sport.pl

Nie żyje jedna z rywalek Justyny Kowalczyk. Miała 36 lat

Mona-Liisa Nousiainen nie żyje. O śmierci jednej z największych gwiazd fińskich biegów narciarskich poinformowała tamtejsza federacja za pośrednictwem mediów społecznościowych. Miała 36 lat.
Zobacz wideo

"Życie jest tak bardzo niesprawiedliwe. Wczoraj straciliśmy jednego z naszych wieloletnich członków, Mona - Liisę Nousiainen, która zmarła w wyniku ciężkiej choroby" - poinformował fiński związek narciarski na Instagramie.

Nousiainen, bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem Malvalehto, przez wiele lat była jedną z najlepszych fińskich biegaczek. Odnosiła sukcesy w sprintach klasycznych, stała na podium mistrzostw świata i brała udział w igrzyskach olimpijskich. Wiosną 2018 roku poinformowała o zakończeniu kariery ze względu na ciężką chorobę. - To dla nas wielki szok. Myślami jesteśmy z jej rodziną - powiedziała prezes fińskiego związku narciarskiego, Marleena Valtasola w rozmowie z portalem expressen.se.

Biegaczka zmarła w poniedziałek w wieku 36 lat. Jej mąż, Ville Nousiainen zdradził, że od długiego czasu walczyła ona z chorobą nowotworową. - Spodziewaliśmy się tego. Wiedzieliśmy, że czuje się źle, że walczy od dłuższego czasu - przyznał Mika Kumala, były prezes fińskiej federacji. - Mona-Liisa była bardzo popularna, zawsze przyjacielsko nastawiona. Nikt nie powiedziałby o niej złego słowa - dodał.

Więcej o:
Komentarze (63)
Nie żyje jedna z rywalek Justyny Kowalczyk. Miała 36 lat
Zaloguj się
 • antychreza

  Oceniono 79 razy 73

  A nie wydaje się Wam, że ta zawodnicza zasługuje na to żeby podpisać ją w nagłówku imieniem i nazwiskiem, a nie jako "rywalkę Justyny Kowalczyk"?

 • drakaina

  Oceniono 38 razy 30

  Redaktorzy, opamiętajcie się! Czy tożsamość tej pani definiuje rywalizacja z Kowalczyk? Dziwicie się nacjonalizmowi na ulicach, a sami propagujecie szeptany nacjonalizm - liczy się tylko odniesienie do Polski, Polaków, polskości... W tym przypadku - po prostu wstyd!

 • demkel

  Oceniono 25 razy 19

  Tytuł tego artykułu to wyraz najbardziej gó...anego dziennikarstwa jakie można sobie wyobrazić

 • eurotram

  Oceniono 14 razy 10

  Tytuł idiotyczny. Dziewczyny nie kojarzę i jak przejrzałem jej wyniki,to już wiem czemu: ciężko ją nazwać rywalką Justyny i to co najmniej z dwóch powodów:
  1) Specjalizowała się w sprincie,za którym Justyna nie przepadała i który nieraz odpuszczała;
  2) Zawodniczka była ogólnie mocno średnia: raz się trafiło zwycięstwo w Libercu,kilka piątych miejsc;w trwajacej 17 lat karierze 17 razy znalazła się w pierwszej 10-ce zawodów PŚ,raz na podium.
  Owszem,szkoda dziewczyny,bo zawsze szkoda kogoś kto tak młodo kończy życie,ale nie ma co pompować jej pośmiertnie zasług.

 • taka_jest_prawda

  Oceniono 9 razy 7

  Ciszej gawiedzi nad tą trumną.

 • mer-llink

  Oceniono 7 razy 5

  RIP

 • bartek.london

  Oceniono 6 razy 4

  Przeczytalbys gdyby napisano ze zmarla Mona-Liisa Nousiainen ? Ja nie mam pojecia kto to jest, myslalbym ze moze pisarka, moze aktorka. A tak przynajmniej po naglowku wiem czego sie spodziewac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX