Therese Johaug wystartuje... w lekkoatletycznych mistrzostwach Norwegii

Therese Johaug, najlepsza aktualnie norweska biegaczka norweska, wystartuje w lekkoatletycznych mistrzostwach Norwegii. Mistrzyni olimpijska z Vancouver spróbuje swoich sił w biegu na 10000 metrów.
Zobacz wideo

Therese Johaug wystartuje w lekkoatletycznych mistrzostwach Norwegii. Mistrzyni olimpijska w sztafecie z Vancouver spróbuje swoich sił na dystansie 10 000 metrów, choć nie ukrywa, że chciałby wystartować także na dystansie o połowę krótszym. Może jednak nie zostać dopuszczona do startu, ponieważ w tej konkurencji obowiązuje minima startowe, a Norweżka dotychczas nie startowała w biegu na 5000 metrów.

Szansą dla Johaug są jednak słowa prezesa norweskiej federacji lekkoatletycznej Ketila Toemmernesa. - Być może zrobimy wyjątek. Rywalizacja narciarzy z lekkoatletami może być bardzo ciekawa dla publiczności - powiedział Toemmernes kanałowi norweskiej telewizji NRK.

Johaug już wygrała bieg na 10 kilometrów

Therese Johaug dotychczas nie biegała na stadionie lekkoatletycznym, jednak brała udział w ubiegłym roku w biegu ulicznym na 10 000 metrów. Norweżka wygrała wśród kobiet z czasem 33 minut i 36 sekund, a na mecie wyprzedziło ją tylko sześciu mężczyzn.

Więcej o: