Kikkan Randall wygrała walkę z nowotworem

Mistrzyni olimpijska i była mistrzyni świata w sprincie drużynowym, Kikkan Randall przyznała w rozmowie z NBC News, że wygrała walkę z nowotworem, zdiagnozowanym u niej w zeszłym roku.
Zobacz wideo

Kikkan Randall poinformowała na antenie NBC News, że wygrała walkę z nowotworem. U Amerykanki w ubiegłym roku zdiagnozowano drugie stadium raka piersi. - To była szalona przygoda. Mam na myśli, że było to coś zupełnie przeciwnego, czego się spodziewałam po zdobyciu złotego medalu. Niesamowite jednak jest to, jak szybko mój sportowy umysł wziął górę. Wiedziałam, że to tylko kolejne wyzwanie na mojej drodze - opowiedziała swoją historię Randall.

Amerykanka w ubiegłym roku została mistrzynią olimpijską w sprincie drużynowym wraz z Jessicą Diggins, dając Stanom Zjednoczonym pierwszy złoty medal w historii biegów narciarskich. Randall przez lata była jedną z najlepszych sprinterek na świecie, dzięki czemu trzykrotnie wygrała małą "Kryształową kulę" w tej konkurencji w sezonach 2011/12-2013/14. Swoją karierę zakończyła latem ubiegłego roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA