MŚJ w Lahti. Izabela Marcisz blisko medalu na 5 km, Karlsson ze złotem

Na dystansie 5 km stylem dowolnym we wtorek rywalizowały biegaczki narciarskie w Lahti podczas mistrzostw świata juniorów. Blisko medalu była Izabela Marcisz, która zajęła 4 miejsce. Triumfowała Frida Karlsson ze Szwecji.

Frida Karlsson okazała się bezkonkurencyjna podczas wtorkowej rywalizacji biegaczek narciarskich w ramach mistrzostw świata juniorów w Lahti. Szwedka na dystansie 5 km uzyskała czas 12:50,6 sek. Srebrny medal zdobyła reprezentantka Norwegii Helene Marie Fossesholm, która straciła do złota 11,1 sekundy. Anita Korva z Finlandii znów błysnęła swoim talentem i wywalczył dziś brązowy medal. Tego samego koloru krążek miała w sprincie.

Niewiele do pozycji na podium zabrakło Izabeli Marcisz. Polka na 900 metrów przed metą była w strefie medalowej, ale Korva odrabiała z każdym krokiem i ostatecznie nasza zawodniczka zajęła bardzo dobre 4. miejsce.

W czołowej trzydziestce znalazła się także inna reprezentantka naszego kraju. Eliza Rucka została sklasyfikowana na 24. lokacie. Warto przypomnieć, że przed rokiem najlepszym wynikiem naszej reprezentacji kobiecej podczas MŚJ było trzydzieste miejsce w biegu łączonym. Wówczas też była to Eliza. Pozostałe nasze reprezentantki zostały sklasyfikowane dalej. Magdalena Kobielusz była 41. a trzy pozycje niżej uplasowała się Weronika Kaleta. Monika Skinder nie startowała. Wicemistrzyni świata w sprincie będzie walczyła dopiero w sztafecie.