Biegi narciarskie. TdS w Val Muestair. Nilsson i Klaebo rządzą w sprincie, punkty Macieja Staręgi

Sprinty stylem dowolnym w Val Muestair - trzeci etap Tour de Ski - zakończyły się podobnym wynikiem jak sobotnie zawody w Toblach. Rywalizację kobiet wygrała Stina Nilsson przed Sophie Caldwell i Jessicą Diggins, a wśród mężczyzn najszybszy był Johannes Hoesflot Klaebo, który wyprzedził Federico Pellegrino i Siergieja Ustiugowa. Punkty Pucharu Świata zdobył także Maciej Staręga. Polak odpadł w ćwierćfinale.
Zobacz wideo

Stina Nilsson nie miała dziś problemów z odniesieniem zwycięstwa w sprincie stylem dowolnym w szwajcarskim Val Muestair. Na widowiskowej trasie składającej się z dwóch pętli, na których wytyczono także przeszkody znane ze ski-crossu, Szwedka nie miała sobie równych. Reprezentantka Trzech Koron była najlepsza w eliminacjach, a potem przeszła jak burza przez ćwierćfinał i półfinał. W decydującym biegu mistrzyni olimpijska z Pjongczangu potwierdziła swoją sportową klasę i na podbiegu uzyskała kilkanaście metrów przewagi. Na finiszowych metrach Nilsson mogła już zwolnić i celebrować drugie etapowe zwycięstwo w tegorocznym Tour de Ski.

Zaciętą walkę o drugą lokatę stoczyły Amerykanki Jessica Diggins i Sophie Caldwell. Biegaczki zza Oceanu wpadły na metę jednocześnie, a o zwycięstwie starszej z nich zadecydował fotofinisz. W finale były też trzy Norweżki, ale nie stanowiły one żadnego zagrożenia dla triumfatorki. Na czwartym miejscu sklasyfikowano Ingvild Flugstad Oestberg, piąta była Maiken Caspersen Falla, a szósta Lotta Udnes Weng.

Na prowadzenie w klasyfikacji generalnej Tour de Ski wysunęła się Jessica Diggins. Tuż za nią plasuje się Ingvild Flugstad Oestberg, a trzecia jest Natalia Niepriajewa.

Sprint mężczyzn po raz kolejny w tym sezonie zakończył się zwycięstwem Johannesa Hoesflota Klaebo. Norweg, który był najlepszy w sobotę w Toblach, podobnie jak Nilsson nie pozostawił dziś rywalom żadnych złudzeń. 22-latek triumfował w eliminacjach, ćwierćfinale i półfinale, a w decydującym biegu cały czas utrzymywał się w ścisłej czołówce, aby przeprowadzić atak na drugiej pętli.

W pościg za Klaebo ruszył Federico Pellegrino, ale włoski sprinter nie był dziś w stanie zagrozić trzykrotnemu mistrzowi olimpijskiemu z Pjongczangu. Na trzecim miejscu finiszował Siergiej Ustiugow, który potwierdził swoją rosnącą formę. Czwarty był Richard Jouve, piąty Emil Iversen, a szósty Eirik Brandsdal. Dotychczasowy lider Tour de Ski, Aleksander Bolszunow, odpadł w półfinale i został sklasyfikowany na siódmym miejscu.

Kolejne punkty Pucharu Świata zdobył dziś Maciej Staręga. Polak zakwalifikował się do ćwierćfinału, ale zajął w nim ostatnie miejsce i ostatecznie uplasował się na 29. lokacie.

W klasyfikacji generalnej Tour de Ski na prowadzenie wrócił Johannes Hoesflot Klaebo. Norweg ma piętnaście sekund zapasu nad Siergiejem Ustiugowem i niespełna pół minuty nad Aleksandrem Bolszunowem. Czwarty jest Emil Iversen, a piąty Sindre Bjoernestad Skar.

Więcej o sportach zimowych na Sportsinwinter.pl

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.