Biegi narciarskie. Petter Northug oficjalnie zakończył karierę!

Petter Northug, dwukrotny mistrz olimpijski, zakończył sportową karierę. 32-letni Norweg ogłosił swoją decyzję na specjalnej konferencji prasowej.
Zobacz wideo

W Trondheim odbyła się specjalna konferencja prasowa zwołana przez Pettera Northuga. Norweski biegacz poinformował, że kończy sportową karierę.

Wcześniej o decyzji Northuga informowały norweskie media m.in.: telewizja TV2 i NRK czy dziennikarz najstarszego norweskiego dziennika Adresseavisen. - Myślę, że Petter Northug ogłosi, że kończy karierę. Mam nadzieję, że tak nie będzie, ale będę zaskoczony, jeśli podejmie inną decyzję – mówi Birger Løfaldli.

Norweg kilka tygodni temu w rozmowie ze stacją NRK przyznał iż w okresie przygotowawczym nie zrealizował całego nakreślonego planu, a w tak słabej formie jak teraz nie był nigdy w karierze. – W tak słabej formie jeszcze nigdy w życiu nie byłem – mówi Northug. – Myślę, że ten sezon będzie dla mnie bardzo bolesny i będę zaskoczony jeśli wydarzy się w jego trakcie coś pozytywnego. Jeśli reakcja na trening nie będzie odpowiednia, skończę karierę przed Nowym Rokiem – tłumaczył wówczas biegacz.

Więcej o: