Justyna Kowalczyk: "Od początku bólu bałam się najbardziej. Lekarz stwierdził, że jestem wrakiem"

Justyna Kowalczyk jest jednym z najbardziej utytułowanych sportowców w naszym kraju. Biegaczka narciarska przyznała, że zawodowy sport doprowadził ją do fatalnego stanu zdrowia.

Najpopularniejszy trening na Instagramie. Ćwicząc z tym jednym przyrządem wyrzeźbisz i ujędrnisz pośladki

Justyna Kowalczyk jest wybitnym sportowcem 

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2018 - Hakuba. Gdzie oglądać transmisję?

Justyna Kowalczyk z pewnością można nazwać jedną z najbardziej wybitnych postaci polskiego sportu. Swego czasu z zapartym tchem oglądaliśmy jej wyścigi, które wygrywała. Okazuje się, że zawodowy sport zawsze wiąże się z kontuzjami, a ból jest nieodłącznym elementem życia sportowców. 

Ból i sport wyczynowy zawsze idą w parze. Choć każdy z nas ma inny próg bólu, to - w większości dyscyplin - sportowiec, który potrafi znieść więcej, wygrywa. Od początku bólu bałam się najbardziej. Na starcie rzadko myślałam o rywalkach. Najczęściej zastanawiałam się, jak kolejny raz przecierpieć bieg - pisze Justyna Kowalczyk w felietonie dla "Gazety Wyborczej".

Trwa letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2018 - kalendarium skoków

Justyna Kowalczyk niejednokrotnie udowadniała, że nad bólem potrafi zapanować i może z nim wygrać. Tak, jak podczas igrzysk olimpijskich, kiedy to biegała ze złamaną stopą. 

Startowałam na igrzyskach z połamaną stopą. Słyszałam oburzone głosy, że tak nie można, że popsuje się jeszcze bardziej. No i co z tego, że popsułam? Stopa boli na zmianę pogody, a złoty medal olimpijski leży w szafce. Dobry interes - żartuje Kowalczyk.

W dalszej części felietonu możemy przeczytać o obecnym stani zdrowia Justyny Kowalczyk. Niestety tutaj znowu potwierdza się teoria, że sport zawodowy może prowadzić do kalectwa. 

Ostatnio lekarz ortopeda stwierdził, że moje ciało to wrak. Kilka przepuklin w kręgosłupie, zrypane kolana, achillesy, pościerane chrząstki, zwyrodnienia stawów.

Justyna Kowalczyk skończyła już zawodową karierę, ale jak widać pamiątki z tego okresu zostaną z nią na zawsze i nie chodzi tu o medale i puchary. 

Letnie skoki narciarskie - Puchar Beskidów 2018 - wyniki konkursów