Kowalczyk trzecia w Pucharze FIS. Polka nie jest zadowolona

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w biegu na 5 km techniką klasyczną podczas zawodów Pucharu FIS w Muonio. To drugie z rzędu podium polskiej biegaczki. W piątek również udało jej się zająć trzecie miejsce - sprincie techniką klasyczną.

Kowalczyk przygotowuje się do sezonu zimowego. Zawodniczka rozpoczęła już starty w nowym sezonie. Polska przygotowuje się w Finandii, gdzie czeka na rozpoczęcie Pucharu Światach w Kussamo, ale to dopiero 24 listopada.

W  tzw. międzyczasie Kowalczyk wystartowała w Pucharze FIS w Muonio i dwa razy zajęła trzecie miejsce. Starty w tych zawodach to jeden z elementów przygotowań do igrzysk olimpijskich.

Polka nie była zadowolona po biegu, bo jak sama zauważyła, powinna przybiec około 20 sekund szybciej.

W sobotę Kowalczyk zajęła trzecie miejsce. Polka przegrała z Finką Kristą Parmakoski i Rosjanką Natalią Niepriajewą. Do pierwszego miejsce Kowalczyk straciła 24,2 sekundy. Kowalczyk będzie w najbliższym sezonie startować w Pucharze Świata dużo częściej niż poprzedniej zimy. Przed Bożym Narodzeniem wystartuje wszędzie tam, gdzie będą biegi stylem klasycznym, czyli w Kuusamo, Lillehammer i Toblach. Jej głównym celem w igrzyskach będzie sprint klasyczny oraz 30 km klasykiem.