PŚ w Rybińsku. Jaśkowiec awansowała do ćwierćfinału sprintu

Sylwia Jaśkowiec awansowała do ćwierćfinałów sprintu stylem dowolnym w Rybińsku. W eliminacjach jedyna startująca Polka zajęła 10. miejsce. Z występu zrezygnowała Justyna Kowalczyk. Relacja na żywo z fazy finałowej sprintu w Sport.pl od godz. 12.30.

Jaśkowiec do zwyciężczyni kwalifikacji - Szwedki Jennie Oeberg - straciła 6,21 s. W ćwierćfinale Polka pobiegnie właśnie z nią, a także z Rosjankami Julią Romanową (11. w eliminacjach) i Olgą Repnicyną (20.) oraz Szwajcarką Laurien Van der Graaff (21.) i Włoszką Gretą Laurent (30.).

Kowalczyk zrezygnowała z nielubianej przez siebie konkurencji, by odpocząć przed niedzielnym biegiem łączonym (7,5 km stylem klasycznym + 7,5 km stylem dowolnym). W piątek nasza dwukrotna mistrzyni olimpijska i świata wystartowała w innej konkurencji, za którą nie przepada - w rywalizacji na 10 km "łyżwą" była dopiero 36. wśród 48 sklasyfikowanych zawodniczek (Jaśkowiec zajęła 11. pozycję).

Do Rosji nie przyjechało wiele czołowych zawodniczek świata. W Rybińsku nie oglądamy aż 15 biegaczek z czołowej "20" klasyfikacji generalnej PŚ. Brakuje m.in. najlepszych tej zimy Norweżek - Marit Bjoergen, Theresy Johaug i Heidi Weng.

Zobacz wideo
Więcej o: