PŚ w biegach. Kowalczyk i Jaśkowiec na podium!

Polki po znakomitym biegu zajęły trzecie miejsce w sprincie drużynowym stylem dowolnym w Otepaeae. Wygrały Szwedki Ida Ingemarsdotter i Stina Nillson.

Początek biegu był dla Polek udany. Kowalczyk dzielnie walczyła ze Szwedką i Norweżką i dowiozła pierwszą zmianę na trzecim miejscu. Później nasz duet spadł na piąte miejsce, ale do prowadzącej pary Falla/Oestberg traciły zaledwie 1,5 sekundy. Tak mała strata pozwoliła Justynie się wykazać, która wyprowadziła naszą sztafetę na prowadzenie. Niestety, kolejna zmiana nie była zbyt płynna i stawka ponownie się wyrównała. Jaśkowiec co prawda dała się wyprzedzić Nilsson i Oestberg, ale dzielnie trzymała się na znakomitym trzecim miejscu.

Na ostatniej zmianie Kowalczyk znów dała się we znaki rywalkom i bardzo mocno podkręciła tempo, rozrywając prowadzącą grupkę do trzech zespołów. Dzięki temu Jaśkowiec wybiegła równo z Oestberg i z przewagą 1,5 sekundy nad trzecimi Szwedkami. Przewaga zniwelowała się na początku i o wygranej przesądził finisz. W nim minimalnie lepsza okazała się Stina Nillson. Sylwia Jaśkowiec dobiegła na trzecim miejscu, tracąc do drugich Norweżek zaledwie 0,1 sekundy.

Wyniki

Po sztafecie kobiecej na trasę wyszli mężczyźni, a wśród Polski duet, Maciej Kreczmer i Maciej Staręga. Polacy zajęli siódme miejsce. Wygrali Rosjanie, Aleksiej Pietuchow i Siergiej Ustiugow, którzy na finiszu o 0,4 sekundy wyprzedzili norweski duet Gloersen/Krogh.

Wyniki:

Więcej o: