Biegi narciarskie. Justyna Kowalczyk odpadła przez but?

Justyna Kowalczyk odpadła już w eliminacjach sprintu stylem dowolnym w Lillehammer. Po biegu wrzuciła na Facebooka zdjęcie, na którym widać, że na starcie musiała stanąć w dwóch różnych butach. W sobotę bieg na 5 km stylem dowolnym. Relacja na żywo od godz. 10 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na telefony.

Fakt, że Polka nie awansowała nawet do trzydziestki, był największą niespodzianką eliminacji sprintu w stylu dowolnym. Polka zajęła dopiero 35. miejsce i nie ma co liczyć na zdobycie jakichkolwiek punktów w piątkowym sprincie.

Jak się jednak okazało po biegu, w jednym z butów Kowalczyk odpadła pięta, przez co na trasę musiała ruszyć w dwóch różnych butach. "No tego jeszcze nie grali ;-). 10 minut przed startem odpadła mi... pięta w bucie! Trzeba było szybko coś zorganizować. Tak abstrakcyjne, że aż śmieszne" - napisała Kowalczyk na swoim Facebooku.

But KowalczykBut Kowalczyk Facebook Justyny Kowalczyk

Eliminacje wygrała za to Marit Bjoergen. Do dalszych biegów awansowała Ewelina Marcisz, ale odpadła w ćwierćfinale.

To nie koniec rywalizacji w Lillehammer. Zawodniczki pobiegną jeszcze na 5 km stylem dowolnym w sobotę i na 10 km stylem klasycznym w niedzielę. Oba biegi o godz. 10.15.

Zobacz wideo
Więcej o: