PŚ w biegach narciarskich. Kowalczyk odpadła w półfinale, triumf Randall

Justyna Kowalczyk nie zdołała awansować do finału sprintu stylem dowolnym podczas zawodów Pucharu Świata w Lahti. Polka zajęła piąte miejsce w drugim półfinale. W finale wygrała Amerykanka Kikkan Randall. W niedzielę w Lahti bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl, transmisje w Eurosporcie i TVP 2.

Relacja Z Czuba i na żywo z zawodów w Lahti

W półfinale Kowalczyk ponownie pobiegła z najgroźniejszymi rywalkami z ćwierćfinału: Norweżką Marit Bjoergen i Amerykanką Sadie Bjoernsen. Na początku dystansu Polka i Norweżka trzymały się z tyłu. Kiedy ruszyły do przodu, Bjoergen zaczęła się przesuwać z prawej strony, a Kowalczyk chciała zaatakować z lewej, ale nie miała tam miejsca. Została na piątej pozycji i ponownie musiała atakować na podbiegu. Przesunęła się na trzecią pozycję i gdy wydawało się, że ma szansę na drugie miejsce za Bjoergen, Kowalczyk zahaczyła o biegnącą przed nią Słowaczkę Alenę Prochazkovą. Polka straciła rytm i znów spadła na piątą pozycję, której już do końca nie poprawiła.

Triumf Randall

W finale najlepsza okazał się Amerykanka Kikkan Randall, liderka klasyfikacji generalnej PŚ w sprintach. Wyprzedziła na finiszu Bjoergen i Prochazkovą. Amerykanka wygrała z Norweżką o centymetry, na mecie zmierzono im ten sam czas. Dzięki wygranej, Randall zapewniła sobie triumf klasyfikacji generalnej PŚ w sprintach.

Klasyfikacja PŚ

Klasyfikacja PŚ w sprintach

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Więcej o: