PŚ w biegach narciarskich. Kowalczyk w ćwierćfinale sprintu w Lahti

Justyna Kowalczyk awansowała do ćwierćfinału sprintu techniką dowolną podczas Pucharu Świata w Lahti. Polka miała 18. czas, kwalifikacje wygrała Słowenka Vesna Fabjan, a sensacją jest odpadnięcie Norweżki Therese Johaug. Ćwierćfinały rozpoczną się o 11, relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie i TVP 2.

Tak relacjonował kwalifikacje serwis Z Czuba

Fabjan pokonała trasę najszybciej, uzyskując czas 2:45.97. Drugie miejsce zajęła w kwalifikacjach Szwedka Linn Soemskar (strata +0,42 s), a trzecie Norweżka Marit Bjoergen (+1,33 s). Kowalczyk straciła do Fabjan 4,43 sekundy.

W ćwierćfinałach nie zobaczymy kilku znanych zawodniczek. Dopiero 48. czas miała Norweżka Therese Johaug, która do Fabjan straciła aż 9,7 s. Nie zakwalifikowały się też: inna z Norweżek Maiken Casparen Falla, Niemki Katrin Zeller i Nicole Fessel oraz Austriaczka Katerina Smutna.

Kowalczyk z Bjoergen w piątym ćwierćfinale

18. czas Kowalczyk w ćwierćfinale oznacza, że pobiegnie ona w piątym biegu. Jej rywalkami będą: Bjoergen, Finka Anne Kylloenen, Amerykanka Sadie Bjornsen, Aino-Kaisa Saarinen i Rosjanka Natalia Korostieliewa.

Wyniki kwalifikacji:

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Więcej o: