Biegi narciarskie. Kowalczyk odpadła w eliminacjach sprintu

Justyna Kowalczyk odpadła w eliminacjach sprintu techniką dowolną w Soczi. Polka nie zmieściła się w pierwszej trzydziestce. Do zwyciężczyni Mari Laukkanen straciła 7.37.

Nie przegap Kowalczyk! Śledź jej kolejne starty na żywo w swoim telefonie. Ściągnij aplikację Live Sport.pl

Polka zajęła dopiero 43. miejsce. Kowalczyk po raz ostatni w eliminacjach sprintu odpadła w lutym 2008 roku w Sztokholmie. Wtedy biegła stylem klasycznym. W sprincie gorzej poszło jej w sylwestra 2006 roku w Monachium. Tam była dopiero 53.

Kowalczyk już w sobotę będzie mogła zrewanżować się rywalkom. O 10:50 rozpocznie się bieg łączony na 15 km. Relacja na żywo na Sport.pl i aplikacji Sport.pl Live na Androida.

Soczi to arena przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Mimo to na tegoroczne zawody do rosyjskiej miejscowości nie przybyły najgroźniejsze rywalki Polki Marit Bjoergen i Therese Johaug. Norweżki trenują przed MŚ w narciarstwie klasycznym w Val di Fiemme.

Kowalczyk coraz bliżej Kryształowej Kuli

Kowalczyk pewnie zmierza po czwartą Kryształową Kulę. W klasyfikacji generalnej PŚ drugą Therese Johaug wyprzedza o 425 pkt, a siódmą Marit Bjoergen o 810.

W Soczi zostaną rozegrane łącznie aż trzy konkurencje: w sobotę bieg łączony, a w niedzielę sprint drużynowy. Podopieczna Aleksandra Wierietielnego w ostatniej z wymienionych nie weźmie udziału.

Więcej o: