Biegi narciarskie. Kornelia Marek wraca do kadry

Kornelia Marek, która w marcu wróciła do startów po dwuletniej dyskwalifikacji za stosowanie dopingu, w przyszłym sezonie będzie reprezentowała Polskę w zawodach Pucharu Świata. - Powrót Kornelii do kadry zatwierdziliśmy na zarządzie jednogłośnie - mówi Sport.pl prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner.

Ole, ole, ole, ola! Trybuna Kibica zawsze pełna

Zarząd PZN obradował we wtorek. W środę, na konferencji prasowej w Krakowie, w obecności m.in. Justyny Kowalczyk i Kamila Stocha, prezes Tajner ogłosi składy kadr w skokach, biegach i w kombinacji norweskiej na sezon 2012/2013.

W gronie zawodniczek kadry biegowej znajdzie się nieobecna w reprezentacji od 2010 roku Kornelia Marek.

-Wszyscy uznaliśmy, że przez dwa lata ona swoje już odpokutowała - tłumaczy Tajner.

Marek została zdyskwalifikowana za stosowanie erytropoetyny. Obecność EPO w organizmie zawodniczki stwierdzono na podstawie badania wykonanego podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver.

Od marca 2010 do marca bieżącego roku Marek nie mogła startować w żadnych oficjalnych zawodach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Ponadto straciła stypendium, a treningi musiała finansować we własnym zakresie.

Miesiąc temu Marek przekonała, że dwa lata dyskwalifikacji spędziła pracowicie. Na mistrzostwach Polski w Szklarskiej Porębie zdobyła brązowy medal w sprincie i dwa złote - na 5 km techniką klasyczną i na 15 km stylem dowolnym.

- Na zebraniu zarządu rozmawialiśmy o tym, że przez te dwa lata zawodniczka zrobiła wszystko, żeby wrócić i swoją opinię odbudować na trasach biegowych. Uznaliśmy to za właściwą postawę, dlatego postanowiliśmy dać Kornelii szansę - tłumaczy Tajner.

Więcej o: