Biegi narciarskie. Bjoergen królową nart. Strata Kowalczyk znów urosła

Marit Bjoergen we wspaniałym stylu wygrała bieg na 30 km techniką klasyczną w Oslo i już tylko kataklizm mógłby odebrać jej Kryształową Kulę za Puchar Świata. Nad Justyną Kowalczyk, która w Oslo była druga ma już 138 punktów przewagi, a do końca sezonu cztery starty.

Tak relacjonowaliśmy bieg Z czuba i na żywo

Wszystko rozstrzygnęło się po trzeciej premii, po 16 km biegu. Wygrała ją Bjoergen i odjechała Kowalczyk. Przewagę powiększała z każdą sekundą, z każdym krokiem i każdym odepchnięciem kijka. To był drugi atak Norweżki, pierwszy - po 8 km - Polka jeszcze odparła, jeszcze się nie dała. Kowalczyk wygrała dwie pierwsze premie bonusowe i odrobiła do Norweżki sześć punktów. Ale to było wszystko, na co było stać Polkę w tym biegu w rywalizacji z niesamowitą Bjoergen.

32-letnia Norweżka odbiegła Kowalczyk i do samej mety zmierzała już samotnie. Nie miała ani jednego kryzysu. Nie miała ani jednej chwili słabości. Krok za krokiem dążyła do celu. Nie dała Kowalczyk żadnej nadziei na to, że może ją dogonić. W efekcie, niecałe cztery km przed metą, do Polki dojechała Therese Johaug i walka o drugie miejsce trwała do samego finiszu. Na ostatnich metrach Kowalczyk nie dała jednak zawziętej rywalce żadnych szans.

Tylko Bjoergen okazała się dla niej za mocna.

Kolejne zawody Pucharu Świata w środę 14 marca - sprint w Sztokholmie.

Ile biegów jeszcze zostało i ile punktów, za który bieg

Środowy sprint w Sztokholmie : 1. miejsce - 50 punktów; 2. - 45; 3. - 40. Piątkowy prolog w Falun : 1. miejsce - 50 punktów; 2. - 45; 3. - 40. Sobotnie 10 km klasykiem w Falun : 1. miejsce - 50 punktów; 2. - 45; 3. - 40. Niedzielne 10 km łyżwą w Falun (finał PŚ): 1. miejsce - 200 punktów; 2. - 160; 3. - 120.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Więcej o: