Biegi narciarskie. Justyna Kowalczyk królową zarobków sportów zimowych

Polska biegaczka Justyna Kowalczyk w tym sezonie na trasach biegowych zarobiła około 840 tysięcy złotych. Żaden inny sportowiec reprezentujący dyscypliny w narciarstwie klasycznym nie może pochwalić się taką sumą.

Drugie miejsce na liście najlepiej zarabiających zajmuje główna rywalka Kowalczyk do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Marit Bjoergen. Norweżka zarobiła o 10 tys. złotych mniej od Polki. W Pucharze Świata dzieli je również niewiele - zaledwie 14 punktów.

775 tysięcy złotych zarobił w tym sezonie najlepszy obecnie biegacz Dario Cologna. Drugi wśród mężczyzn jest Petter Northug z 488 tysiącami na koncie.

Wśród skoczków najlepszymi zarobkami może pochwalić się Gregor Schlierenzauer na którego konto wpłynęło 460 tysięcy złotych. Cztery tysiące mnie zarobił lider PŚ Anders Bardal.

Najmniej zarabiają zawodnicy kombinacji norweskiej. Lider PŚ w tej dyscyplinie Jason Lamy-Chappuis wzbogacił się o 320 tysięcy złotych.

Dla sportowców wpływy z nagród nie są głównym środkiem dochodów. Znacznie więcej zarabiają oni na kontraktach reklamowych.

Tłumy kibiców na Polanie Jakuszyckiej. Żeby obejrzeć kliknij zdjęcie 

Więcej o: