Biegi narciarskie. Bjoergen: Mam teraz przewagę nad Kowalczyk

Marit Bjoergen nie ukrywa swojej radości po sobotnim zwycięstwie nad Justyną Kowalczyk w Novym Meście i wyprzedzeniu Polki w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. - Czuję, że mam teraz nad nią małą przewagę - stwierdziła Norweżka w wywiadzie dla telewizji NRK

Profil Sport.pl na Facebooku - 32 tysiące fanów. Plus jeden? 

Zdaniem Bjoergen jej sobotnia wygrana nad Kowalczyk może mieć większe znaczenie, niż się wydaje. Norweżka okazała się lepsza od Polki w biegu na 15 km stylem klasycznym, a taki dystans i ta technika zawsze bardziej pasowały naszej zawodniczce. - Samopoczucie jest tym lepsze, że pokonałam ją w konkurencji, w której do dziś była najmocniejsza - przyznała Norweżka.

Właśnie ta przewaga psychologiczna jest według Bjoergen ważniejsza niż wyprzedzenie Polki o 12 punktów i objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. - Powrót na pozycję liderki to oczywiście świetne uczucie, ale najważniejsze, żebym nią była w Falun, gdzie cały sezon się zakończy - stwierdziła Bjoergen.

Do mety PŚ pozostało jeszcze dziesięć startów. Następne zawody - sprint stylem dowolnym i bieg na 10 km stylem klasycznym - odbędą się 17 i 18 lutego w Szklarskiej Porębie.

- Prowadzenia nie odzyskam szybko - przyznaje Justyna Kowalczyk

World Press Photo 2012 - Polak wśród nagrodzonych za zdjęcia sportowe ?

Więcej o: