PŚ w biegach narciarskich. Mężczyźni w Rybińsku bez zakłóceń. Wygrał Kershaw, Kreczmer 48.

Wygląda na to, że nic nie zagraża biegowi kobiet na 10 km, w którym wezmą udział m.in. Justyna Kowalczyk i Marit Bjoergen. Mimo niskiej temperatury, warunki na trasie są wystarczające. Relacja z biegu kobiet na żywo od godz. 12:45 w Sport.pl.

Wychodzisz z domu? Sprawdź jak pobiegnie Justyna Kowalczyk w komórce na m.sport.pl  ?

W Rybińsku świeci nawet słońce i jest bardzo ładnie. To oczywiście tylko pozory, bo temperatura wynosi ok. minus 20 stopni, a odczuwalna może być nawet znacznie niższa, ale wygląda na to, że wszystkie zaplanowane zawody odbędą się bez zastrzeżeń.

Zawody panów wygrał Devon Kershaw. Maciej Kreczmer był 48.

Zima zła

Termometry w Rybińsku, gdzie w sobotę w biegu na 10 km ma wystartować liderka Pucharu Świata Justyna Kowalczyk i jej największa rywalka, Marit Bjoergen, wskazywały rano minus 24 stopnie Celsjusza. To nie są warunki, w jakich FIS pozwala biegać zawodniczkom. Później nieco się jednak ociepliło i panowie bez żadnych przeszkód ruszyli na trasę. Biegi w Rybińsku naprawdę mogły być jednak odwołane. 

Wierietielny wiedział

- Na szczęście jest bezwietrznie, bezchmurnie. Temperatura podobna jak w Moskwie, ale chyba nieco mniej czuć zimno. Moim zdaniem zawody się odbędą. Nie widzę zagrożenia - podkreślił szkoleniowiec - mówił spokojny o losy zawodów trener Justyny Kowalczyk. 

Kiira Korpi - śliczna wicemistrzyni Europy w łyżwiarstwie figurowym

 

Jak Kowalczyk została liderką Pucharu Świata ?

Więcej o: