Tour de Ski. Media w Norwegii: Bjoergen zmiażdżona

Justyna Kowalczyk wygrała trzeci bieg w Tour de Ski - tym razem Polka nie dała szans rywalkom w sprincie, w finale wyprzedzając Marit Bjoergen o 3,2 sekundy! Norweskie media nie mają wątpliwości - to była deklasacja.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

"Justyna odgrywa się za wszystkie niepowodzenia"

Kowalczyk jest niesamowicie silna, jak na razie nie do pokonania. Wygrała trzeci bieg z rzędu w Tour de Ski, co nie zdarzyło się jeszcze nigdy, biorąc pod uwagę i kobiety, i mężczyzn - czytaj relację ze sprintu.

"Kowalczyk rozbiła Bjoergen" - tytułuje relację portal www.tv2.no. "Kowalczyk była klasą samą w sobie, polska biegaczka nie dała rywalkom szans w finale" - pisze portal.

"Ona jest strasznie silna" - cytują dziennikarze swoją gwiazdę Marit Bjoergen. "Teraz to ona jest faworytką. Wygrała przecież poprzednie dwie edycje Tour de Ski" - dodaje Norweżka.

"Bjoergen zmiażdżona przez Kowalczyk" - oto tytuł na portalu www.nrk.no. "To był nokaut" - czytamy dalej. Dziennikarze piszą o tym, że mimo porażki Bjoergen była zadowolona ze swojego występu. "Cieszę się z drugiego miejsca. Kowalczyk była niewiarygodnie mocna i pobiegła bardzo dobrze. Ona jest jedną z największym faworytek" - cytują Bjoergen.

"Bjoergen rozbita" - czytamy na www.dagbladet.no. "Kowalczyk była dużo lepsza, pokonała Bjoergen o ponad trzy sekundy. Polka świetnie wystartowała, wbiegła pod górę przed Bjoergen, ta jeszcze walczyła, ale kiedy Polka włączyła turbo na ostatnim podbiegu, Bjoergen nie była w stanie za nią nadążyć. Kowalczyk przekroczyła linię mety unosząc ręce w geście triumfu" - opisują dziennikarze.

"To był prawdziwy cios ze strony Kowalczyk" - cytuje portal trzecią w sprincie Jacobsen.

W klasyfikacji generalnej TdS prowadzi Kowalczyk, druga Bjoergen ma stratę 22.2 sekundy, trzecia Johaug 1,01.4. Kolejny etap Tour de Ski w niedzielę - o 15:45 rozegrany zostanie bieg łączony na 10 kilometrów.

Bjoergen i trener pod wrażeniem Kowalczyk

- To nie znaczy, że składam broń, lecz Kowalczyk jest nieprawdopodobnie, wręcz przerażająco silna, o wiele bardziej niż sądziłam. Po dzisiejszym pokazie swojej siły, kiedy ja nie miałam żadnych szans, aby ją gonić, jest w mojej ocenie większą faworytką do wygrania Tour de Ski niż ja - powiedziała Bjoergen przed kamerą norweskiej telewizji NRK.

Jej trener Egil Kristiansen ocenił, że po dwóch etapach strata Marit do Kowalczyk wydawała się nieznaczna i możliwa do szybkiego odrobienia lecz styl, w jakim Polka wygrała sobotni sprint, nie daje zbyt wielu nadziei.

- Kowalczyk jest w takiej formie, że nie będzie można jej ot tak po prostu zgubić na dłuższym dystansie. Muszę przyznać, że mi zaimponowała i co najgorsze nie zauważam u niej ani jednego, nawet najmniejszego słabego punktu. Forma Marit jest wysoka lecz już nie rośnie, natomiast ten wzrost wydaje się mieć Justyna. Moim zdaniem na większość pytań odpowiedź otrzymamy po czwartym etapie w niedzielę na mecie biegu łączonego na 10 kilometrów - powiedział Kristiansen.

Trzecia na mecie w sobotę Norweżka Astrid Uhrenholdt Jacobsen oceniła zwycięstwo Kowalczyk krótko: Kiedy my chodzimy na nartach, ona na nich biega.

Poznajcie najładniejszą sztafetę świata. To polskie biatlonistki! [ZDJĘCIA]

Więcej o: