Justyna Kowalczyk: leki na astmę? Nie wykluczam

W rozmowie z reporterką Dzień Dobry TVN Agnieszką Rylik Justyna Kowalczyk przyznała, że nie wyklucza przetestowania leków na astmę. Od stycznia leki na astmę będą dopuszczone do użytku przez FIS.

Justyna Kowalczyk gościła w programie Dzień Dobry TVN ? . Mistrzyni świata odpowiadała na pytania Agnieszki Rylik o życie prywatne, znajomość z Marit Bjoergen i innymi zawodniczkami oraz o możliwość przetestowania leków na astmę, których dopuszczalność w biegach narciarskich pozostaje jedną z największych kontrowersji w sportach zimowych. Od stycznia, używanie leków na astmę znajdujących się do tej pory na liście zakazanych środków dopingujących będzie dozwolone. Największa rywalka Kowalczyk - Norweżka Marit Bjoergen choruje na astmę i w 2009 roku otrzymała pozwolenie na stosowanie Symbicortu, normalnie objętego zakazem, co budziło liczne kontrowersje. Kowalczyk zapytana czy skorzysta z możliwości zażywania leków odpowiedziała "testów nie wykluczam".

Rywalizacja o Puchar Świata rozpoczyna się 19 listopada, w Norwegii. Od 1 listopada Justyna Kowalczyk przygotowuje się za kołem polarnym w Finlandii. Polka zdobyła Kryształową Kulę w trzech ostatnich edycjach.

Galeria Justyny Kowalczyk. Żeby obejrzeć kliknij zdjęcie

 

"Biegi są proste" wywiad z Justyną Kowalczyk ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.