MŚ w Oslo. Stoch trzeci na treningu

W wąskim gronie zawodników, którzy wzięli udział w ostatnim treningu przed sobotnim konkursem drużynowym w skokach w Oslo, trzecie miejsce zajął Kamil Stoch. Czołówka, łącznie z Adamem Małyszem, odpuściła skakanie.

Małysz kończy karierę - pożegnanie Mistrza na Sport.pl ?

W sobotę o 15.30 ruszy ostatni konkurs w skokach narciarskich na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Oslo. W piątkowym treningu udział wzięło tylko 19. zawodników. Najlepiej spisał się Severi Freund. Niemiec poleciał na odległość 130,5 m. i miał notę 76,7 pkt. Za nim był Bjorn Einar Romoren (132,5 m i nota 75,1), a na trzecim miejscu - Kamil Stoch. Polak (129 m., 74,8 pkt.).

Na 14. miejscu uplasował się Stefan Hula, który doleciał na odległość 117, 5 m. Siedem metrów bliżej lądował Tomasz Byrt, zajmując 17. miejsce.

W treningu nie wziął udziału Adam Małysz.

- Po dniu pełnym emocji, nie tylko sportowych, Hannu (Lepistoe, trener Małysza - przyp.red.) zdecydował się dać mi dzień wolny od skakania - powiedział "Orzeł z Wisły", który po czwartkowym konkursie indywidualnym ogłosił, że po tym sezonie kończy karierę.

Tajner o zakończeniu kariery przez Małysza

Więcej o: