Narciarskie MŚ. Budny: Kowalczyk popełnia banalne błędy

PRZEGLĄD PRASY. Trener biegów narciarskich Edward Budny, pod którego okiem swoje największe sukcesy świętował Józef Łuszczyk, twierdzi, że Justyna Kowalczyk na MŚ w narciarstwie klasycznym najlepiej spisze się na dłuższych dystansach. - Justyna fatalnie biega technicznie na krótkich dystansach. Wierzyć się nie chce, że zawodniczka tej klasy może popełniać takie banalne błędy - mówi dla Polski The Times.

- Nie wiem, dlaczego trener Wierietielny tego nie widzi. Im dłuższy dystans, tym lepiej dla Kowalczyk. Bez względu na technikę. Przy tak inteligentnej zawodniczce wystarczy jeden sezon, by poprawić technikę - dodał wybitny polski trener.

Szanse Polki wg Budnego są jednak wysokie, a dominacja Marit Bjorgen nie taka znowu pewna: - Marit Bjoergen trochę pomacha szabelką, ale te zapowiedzi, ile to ona złotych medali zdobędzie, to pobożne życzenia. Co innego pojedynczy start w Pucharze Świata, a co innego bieganie co drugi dzień na mistrzostwach. Nie wystarczy jej sił po prostu. FIS powinien taki medal zweryfikować. Za to, co Bjoergen przyznała w wywiadzie. Że ten lek na astmę poprawia jej wydolność o 20 procent.

Wierietielny: Zadanie minimum wykonane. Teraz walczymy w Oslo  ?

Więcej o: