Vancouver 2010. Przełożony zjazd już bez Polki - podsumowanie dwunastego dnia

Agnieszka Gąsienica-Daniel dojechała tylko do pierwszego punktu pomiarowego na trasie slalomu giganta. Amerykanie są już w półfinale turnieju hokejowego.

Polka wypadła, Vonn też

Alpejki zdążyły w środę przejechać tylko jeden raz trasę slalomu giganta. Nie było łatwo bo gęsta mgła przeszkadzała w górnej części stoku i ostatecznie doprowadziła do przesunięcia na jutro drugiego przejazdu. Niestety już bez Agnieszki Gąsienicy-Daniel, która nie dojechała do mety. Z trasy wypadła też Lindsey Vonn. Faworyzowana Amerykanka zahaczyła ręką o lód i wpadła w bandę ograniczającą stok.

Amerykańscy hokeiści w półfinale

Uznawani za faworytów do zwycięstwa w całym turnieju Amerykanie długo męczyli się ze Szwajcarią. Obie bramki meczu zdobył na początku i na końcu trzeciej tercji grający na co dzień w New Jersey Devils Zach Parise. Amerykanie w półfinale zagrają z Finami lub z Czechami.

Czeszka kolekcjonuje medale

Sablikova przyzwyczaiła kibiców do tego, że startuje ostrożnie, a rozpędza się na trasie. Na 5000 m ponad sekundę przewagi nad dotychczasowym najlepszym rezultatem miała prawie przez cały dystans. Dopiero na metę wpadła z "zaledwie" półsekundową przewagą. To jej trzeci medal w Vancouver. Złoto zdobyła na 3000 m, a brąz na 1500 m.

Polacy w czwartek

Sztafeta polskich biegaczek z Justyną Kowalczyk na czele pobiegnie w czwartek na dystansie 4x5 km. - Sztafeta to jest bardzo ważna rzecz i mocny, dobry trening przed kolejnym startem. A jeżeli mocny trening, to jest bardzo dobry znak dla naszych dziewczyn - mówi Polka.

Vancouver 2010 na Sport.pl Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola. Zapraszamy do śledzenia igrzysk na Sport.pl Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Gąsienica-Daniel: ? Nie trafiłam w te ślady

Więcej o: