Vancouver 2010. Skoczkowie bez błysku i medalu - podsumowanie dziesiątego dnia igrzysk

Skoczkowie narciarscy w konkursie drużynowym nie zachwycili. Gdyby nie Adam Małysz Polacy nie awansowaliby do drugiej serii. Kornelia Marek i Sylwia Jaśkowiec w drużynowym sprincie zajęły dziewiąte miejsce.

Gdyby nie Adam Małysz polska drużyna skoczków skompromitowałaby się w konkursie drużynowym. Dzięki dwukrotnemu wicemistrzowi olimpijskiemu z Vancouver zespół zajął szóste miejsce . Bez niego nie awansowałby do czołowej ósemki.

Medal był poza zasięgiem. Złoto dla Austrii było bardziej pewne niż mistrzostwo Simona Ammanna w konkursach indywidualnych. Od 2005 roku zespół prowadzony teraz przez Aleksandra Pointnera wygrywa konkursy drużynowe podczas wszystkich najważniejszych imprez: igrzysk w Turynie 2006 oraz MŚ w 2005, 07 i 09 roku.

Biegowa drużyna sprinterek dopiero 9.

Sylwia Jaśkowiec i Kornelia Marek zajęły dziewiąte miejsce w drużynowym sprincie kobiet. Polki straciły na mecie ponad 55 sekund do triumfatorek - Niemek Evi Sachenbacher-Stehle i Claudii Nystad. Za nimi uplasowały się Szwedki Charlotte Kalla i Anna Haag (0,6 s straty), które w eliminacjach były bezkonkurencyjne, a w finale prowadziły aż do ostatniej zmiany. Brązowy medal wywalczyły Rosjanki

Męska drużyna w składzie Maciej Kreczmer - Janusz Krężelok do męskiego finału się nie zakwalifikowała . Triumfowali Norwegowie Oeystein Pettersen i Petter Northug. Srebrny medal dla Niemców Tima Tscharnkego i Axela Teichmanna, a brązowy zdobyli Rosjanie Nikołaj Moriłow i Aleksiej Pietuchow.

Igrzyska Z czuba i na żywo

Dziś pożegnaliśmy olimpijskie występy Adama Małysza. Szkoda, że w towarzytwie drużyny, bo w ten sposób od razu zobaczyliśmy co nasz czeka po Małyszu. I tyle możemy Wam powiedzieć - nie będzie to nic przyjemnego. No, chyba, że prezes Apoloniusz namówi Małysza na jeszcze cztery latka do Soczi... Dla dobra polskich skoków. Dziękujemy bardzo Małyszowi za te wszystkie lata wzruszeń - pisali redaktorzy serwisu Zczuba.pl dziesiątego dnia igrzysk.

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Specjalny serwis Sport.pl - Vancouver 2010 ?

Więcej o: