Vancouver 2010. Dzień drugi - rozkład

Po medalu Adama Małysza czas na kolejnego polskiego medalistę olimpijskiego. W niedzielę zmagania rozpoczynają biatloniści, w tym polski wicemistrz olimpijski z Turynu Tomasz Sikora. Na początek w sprincie na 10 km. Relacja Z Czuba i na żywo od 17.00.

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź! ?

Dziś pierwszy po raz pierwszy na trasę wybiegnie Tomasz Sikora. Biatloniści rozpoczną zmagania sprintem na 10 km - dystansem, którego przez długi czas Sikora nie lubił, ale w którym w ostatnich sezonach odnosił największe sukcesy.

Po piątkowym treningu Polak nie był zadowolony. Na strzelnicy dwukrotnie spudłował w pozycji stojącej, a do tego narzekał na pogodę. W niedzielę w Vancouver miało padać. - W takich warunkach większe szanse mają zawodnicy drobni, którzy niewiele ważą, bo nie zapadają się w tej brei, która robi się na trasie. Ja do nich nie należę - mówił Polak.

Choć w biatlonie o medale może walczyć nawet kilkunastu zawodników, oczy wszystkich zwrócone będą na legendę dyscypliny - Ole Einara Bjoerndalena. Pięciokrotny mistrz olimpijski i dziewięciokrotny medalista igrzysk walczy nie tylko o medale, ale także o dogonienie dwunastokrotnego medalisty olimpijskiego norweskiego biegacza Bjoerna Daehlie.

W niedzielnym biegu wystąpi jeszcze jeden Polak - Łukasz Szczurek.

Super-blog Vancouver - najciekawsze wpisy dziennikarzy i korespondentów Sport.pl prosto z igrzysk

Starty Polaków

W niedzielę rywalizację zakończą saneczkarze. Polak Maciej Kurowski po dwóch ślizgach zajmuje 24. miejsce.

Dwie Polki zobaczymy w wyścigu na 3000 m panczenistek. Już w pierwszej parze pojedzie Katarzyna Woźniak - jej rywalką będzie Koreanka Do-Yeong Park. W piątej parze z Koreanką Ju-Youn Lee zmierzy się Luiza Złotkowska.

W niedzielę rozpoczną się też zmagania łyżwiarzy figurowych. Na początek zobaczymy programy krótkie par sportowych. Wśród nich wystąpi polska para - Joanna Sulej i Mateusz Chruściński.

Wszystkie wydarzenia

* - walka o medale

Sprawdź aktualną klasyfikację medalową w Vancouver  ?

Więcej o: