Rosja zdobyła brązowy medal w hokeju

Rosja pokonała Białoruś 7:2 w meczu o brązowy medal igrzysk olimpijskich w Salt Lake City.

Mecz miał jednostronny przebieg właściwie tylko w I tercji Białorusini starali się nawiązać w miarę wyrównaną rywalizację z silniejszym rywalem. Już w szóstej minucie pierwszego gola dla Rosji zdobył Aleksiej Kowaliew. Potem wyrównał Panow, ale tylko przez chwilę Białorusini cieszyli się z prowadzenia. W 12. minucie meczu drugą bramkę strzelił Darius Kasparaitis.

Podobnie zaczęła się druga tercja - wyrównał Dmitrij Dudik, ale po dwóch minutach prowadzili ponownie Rosjanie po golu Olega Twierdowskiego. Od tego momentu bramki zdobywali już tylko Rosjanie.

Najlepszy w rosyjskiej ekipie okazał się Aleksiej Kowaliew, który zdobył dwa gole i asystował przy jednym.

Pokonując Białoruś Rosjanie zdobyli 12. medal w historii turnieju hokejowego podczas igrzysk i wyszli na prowadzenie w tej klasyfikacji.

W meczu o brązowy medal nie zagrał Danny Markow, który został ukarany za obrazę sędziego po przegranej Rosjan z USA w półfinale.