Alpejski Pucharu Świata kobiet - wyniki sezonu 2001/02

Alpejski Pucharu Świata kobiet - wyniki sezonu 2001/02

Końcowa klasyfikacja Pucharu Świata (po 34 zawodach):

1. Michaela Dorfmeister (Australia) 1271 pkt

2. Renate Goetschl (Austria) 931

3. Sonja Nef (Szwajcaria) 904

4. Hilde Gerg (Niemcy) 847

5. Anja Paerson (Szwecja) 840

6. Isolde Kostner (Włochy) 641

7. Corinne Rey-Bellet (Szwajcaria) 618

8. Kristina Koznick (USA) 612

9. Laure Pequegnot (Francja) 597

10. Ylva Nowen (Szwecja) 551

Klasyfikacja końcowa PŚ w zjeździe (po 9 zawodach):

1. Isolde Kostner (Włochy) 568 pkt

2. Michaela Dorfmeister (Austria) 469

3. Corinne Rey-Bellet (Szwajcaria) 414

4. Hilde Gerg (Niemcy) 412

5. Renate Goetschl (Austria) 408

6. Sylviane Berthod (Szwajcaria) 346

7. Melanie Suchet (Francja) 304

8. Selina Heregger (Austria) 268

9. Brigitte Obermoser (Austria) 242

10. Pernilla Wiberg (Szwecja) 208

Klasyfikacja końcowa PŚ w slalomie gigancie (po 9 zawodach):

1. Sonja Nef (Szwajcaria) 574 pkt

2. Michaela Dorfmeister (Austria) 494

3. Anja Paerson (Szwecja) 360

4. Andrine Flemmen (Norwegia) 335

5. Stina Hofgard-Nilsen (Norwegia) 330

6. Karen Putzer (Włochy) 324

7. Allison Forsyth (Kanada) 303

8. Tina Maze (Słowenia) 224

9. Ylwa Nowen (Szwecja) 223

10. Anna Ottosson (Szwecja) 219

Klasyfikacja końcowa w supergigancie (po 5 zawodach):

1. Hilde Gerg (Niemcy) 355 pkt

2. Alexandra Meissnitzer (Austria) 248

3. Michaela Dorfmeister (Austria) 212

4. Renate Goetschl (Austria) 210

5. Karen Putzer (Włochy) 192

6. Caroline Lalive (USA) 167

7. Daniela Ceccarelli (Włochy) 158

8. Stefanie Schuster (Austria) 137

9. Carole Montillet (Francja) 129

10. Tanja Schneider (Austria) 122

Końcowa klasyfikacja PŚ w slalomie (po 9 zawodach):

1. Laure Pequegnot (Francja) 597 pkt

2. Kristina Koznick (USA) 518

3. Anja Paerson (Szwecja) 480

4. Sonja Nef (Szwajcaria) 330

5. Ylva Nowen (Szwecja) 328

6. Christel Pascal-Saioni (Francja) 312

7. Tanja Poutiainen (Finlandia) 301

8. Monika Bergmann (Niemcy) 264

9. Marlies Oester (Szwajcaria) 261

10. Sarah Schleper (USA) 254

Końcowa klasyfikacja drużynowa (po 34 zawodach):

1. Austria 5279 pkt

2. Szwajcaria 2855

3. Włochy 2401

4. Szwecja 2278

5. Francja 2134

6. USA 2087

7. Niemcy 1998

8. Norwegia 1167

9. Kanada 896

10. Słowenia 755

Puchar Narodów (po 69 zawodach):

1. Austria 12922

2. Szwajcaria 6388

3. Włochy 4811

4. Francja 4728

5. Norwegia 3723

6. USA 3640

7. Szwecja 3112

8. Niemcy 2138

9. Słowenia 1854

10. Finlandia 1209

...

21. Polska 33

Wyniki zawodów Pucharu Świata w sezonie 2001/02

10.3. Altenmarkt-Zauchensee, slalom (34)

1. Janica Kostelic (Chorwacja) 1.54,66 (1.00,27+54,39)

2. Anja Paerson (Szwecja) 1.55,23 (1.00,37+54,86)

3. Ylva Nowen (Szwecja) 1.55,38 (1.00,61+54,77)

4. Tanja Poutiainen (Finlandia) 1.55,59 (1.00,42+55,17)

5. Laure Pequegnot (Francja) 1.55,94 (1.00,09+55,85)

6. Carina Raich (Austria) 1.55,98 (1.00,42+55,56)

9.3. Altenmarkt-Zauchensse, slalom gigant (33)

1. Sonja Nef (Szwajcaria) 2.42,96 (1.21,08+1.21,88)

2. Anna Ottosson (Szwecja) 2.43,80 (1.22,19+1.21,61)

3. Tanja Poutiainen (Finlandia) 2.44,49 (1.22,09+1.22,40)

4. Karen Putzer (Włochy) 2.44,69 (1.22,32+1.22,37)

5. Ylva Nowen (Szwecja) 2.45,05 (1.22,71+1.22,34)

6. Michaela Dorfmeister (Austria) 2.45,27 (1.22,95+1.22,32)

7.3. Altenmarkt-Zauchensee, supergigant (32)

1. Michaela Dorfmeister (Austria) 1.27,87

2. Alexandra Meissnitzer (Austria) 1.28,53

3. Hilde Gerg (Niemcy) 1.29,37

4. Martina Ertl (Niemcy) 1.29,48

5. Stefanie Schuster (Austria) 1.29,49

6. Tanja Schneider (Austria) 1.29,70

6.3. Altenmarkt-Zauchensee, zjazd (31)

1. Michaela Dorfmeister (Austria) 1.40,09

2. Caroline Lalive (USA) 1.40,28

3. Melanie Suchet (Francja) 1.40,29

4. Corinne Rey-Bellet (Szwajcaria) 1.40,47

5. Julia Mancuso (USA) 1.40,72

6. Brigitte Obermoser (Austria) 1.40,86

3.3. Lenzerheide, zjazd (30)

1. Corinne Rey-Bellet (Szwajcaria) 1.18,65

2. Melanie Suchet (Francja) 1.19,15

3. Hilde Gerg (Niemcy) 1.19,25

4. Selina Heregger (Austria) 1.19,33

5. Regina Haeusl (Niemcy) 1.19,37

6. Michaela Dorfmeister (Austria) 1.19,66

3.2. Aare, slalom (29)

1. Laure Pequegnot (Francja) 1.26,08 (43,56+42,52)

2. Kristina Koznick (USA) 1.27,33 (45,53+41,80)

3. Ylva Nowen (Szwecja) 1.27,43 (45,18+42,25)

4. Tanja Poutiainen (Finlandia) 1.27,49 (45,22+42,27)

5. Sonja Nef (Szwajcaria) 1.27,53 (45,28+42,25)

6. Marlies Schild (Austria) 1.27,75 (45,34+42,41)

Wyniki kombinacji (28)

1. Renate Goetschl (Austria) 3.12,60 (1.44,23+1.28,37)

2. Janette Hargin (Szwecja) 3.15,63 (1.46,81+1.28,82)

3. Selina Heregger (Austria) 3.17,19 (1.44,31+1.32,88)

4. Brigitte Obermoser (Austria) 3.17,69 (1.45,51+1.32,18)

5. Britt Janyk (Kanada) 3.17,71 (1.49,01+1.28,70)

6. Stefanie Schuster (Austria) 3.18,64 (1.45,95+1.32,69)

2.2. Aare, zjazd (27)

1. Renate Goetschl (Austria) czas 1.44,23 (51,94 + 52,29)

2. Selina Heregger (Austria) 1.44,31 (52,03 + 52,28)

3. Isolde Kostner (Włochy) 1.44,90 (52,90 + 52,00)

4. Catherine Borghi (Szwajcaria) 1.44,96 (52,52 + 52,44)

5. Ingrid Jacquemod (Francja) 1.45,10 (52,47 + 52,63)

6. Ingrid Rumpfhuber (Austria) 1.45,42 (52,59 + 52,83)

31.1. Aare, slalom gigant (26)

1. Michaela Dorfmeister (Austria) 2.24,71 (1.11,59+1.13,12)

2. Anja Paerson (Szwecja) 2.25,89 (1.12,33+1.13,56)

3. Sonja Nef (Switzerland) 2.26,36 (1.12,43+1.13,93)

4. Alexandra Meissnitzer (Austria) 2.26,44 (1.12,06+1.14,38)

5. Fraenzi Aufdenblatten(Szwajcaria)2.26,59 (1.12,72+1.13,87)

6. Selina Heregger (Austria) 2.26,74 (1.12,56+1.14,18)

27.1. Cortina d'Ampezzo, slalom gigant (25)

1. Stina Hofgard-Nilsen (Norwegia) 2.44,37 (1.19,53+1.24,84)

2. Andrine Flemmen (Norwegia) 2.44,97 (1.19,46+1.25,51)

3. Karen Putzer (Włochy) 2.45,28 (1.20,10+1.25,18)

4. Michaela Dorfmeister (Austria) 2.45,36 (1.19,49+1.25,87)

5. Alexandra Meissnitzer (Austria) 2.45,44 (1.20,19+1.25,25)

6. Birgit Heeb-Batliner (Liechtenstein) 2.45,47 (1.20,13+1.25,34)

26.1.Cortina d'Ampezzo, zjazd (24)

1. Renate Goetschl (Austria) 1.33,66

2. Isolde Kostner (Włochy) 1.33,87

3. Daniela Ceccarelli (Włochy) 1.33,99

4. Melanie Suchet (Francja) 1.34,00

5. Selina Heregger (Austria) 1.34,27

6. Sylviane Berthod (Szwajcaria) 1.34,29

25.1. Cortina d'Ampezzo, supergigant (23)

1. Hilde Gerg (Niemcy) 1.17,20

2. Renate Goetschl (Austria) 1.17,21

3. Alexandra Meissnitzer (Austria) 1.17,40

4. Janica Kostelic (Chorwacja) 1.17,58

5. Daniela Ceccarelli (Włochy) 1.17,63

6. Corinne Rey-Bellet (Szwajcaria) 1.17,74

20.1. Berchtesgaden, slalom (22)

1. Kristina Koznick (USA) 1.56,30 (55,79 + 1.00,51)

1. Marlies Oester (Szwajcaria) 1.56,30 (56,58 + 59,72)

3. Janica Kostelic (Chorwacja) 1.56,60 (56,51 + 1.00,09)

4. Christel Pascal-Saioni (Francja) 1.56,72 (56,69 + 1.00,03)

5. Sarah Schleper (USA) 1.56,98 (56,69 + 1.00,29)

6. Laure Pequegnot (Francja) 1.57,02 (56,57 + 1.00,45)

19.1. Berchtesgaden, slalom gigant (21)

1. Michaela Dorfmeister (Austria) czas 2.24,32 (1.11,10+1.13,22)

2. Stina Hofgard-Nilsen (Norwegia) 2.25,33 (1.12,01+1.13,32)

3. Genevieve Simard (Kanada) 2.25,43 (1.12,00+1.13,43)

4. Sonja Nef (Szwajcaria) 2.25,55 (1.11,92+1.13,63)

5. Corinne Rey-Bellet (Szwajcaria) 2.25,74 (1.11,29+1.14,45)

6. Fraenzi Aufdenblatten (Szwajcaria) 2.25,79 (1.12,56+1.13,23)

13.1. Saalbach, slalom (20)

1. Laure Pequegnot (Francja) 1.27,22 (43,07+44,15)

2. Sonja Nef (Szwajcaria) 1.27,80 (43,86+43,94)

3. Ylva Nowen (Szwecja) 1.27,89 (43,98+43,91)

4. Kristina Koznick (USA) 1.27,90 (43,66+44,24)

5. Sarah Schleper (USA) 1.27,98 (44,13+43,85)

6. Henna Raita (Finlandia) 1.28,14 (43,37+44,77)

6. Vanessa Vidal (Francja) 1.28,14 (44,28+43,86)

Wyniki kombinacji (19)

1. Renate Goetschl (Austria) 2.52,83 (1.22,36+1.30,47)

2. Janica Kostelic (Chorwacja) 2.53,34 (1.24,01+1.29,33)

3. Michaela Dorfmeister (Austria) 2.56,02 (1.22,71+1.33,31)

4. Hilde Gerg (Niemcy) 2.56,08 (1.22,31+1.33,77)

5. Pernilla Wiberg (Szwecja) 2.56,40 (1.22,86+1.33,54)

6. Caroline Lalive (USA) 2.57,38 (1.23,91+1.33,47)

12.1. Saalbach, zjazd (18)

1. Hilde Gerg (Niemcy) 1.22,31

2. Renate Goetschl (Austria) 1.22,36

3. Michaela Dorfmeister (Austria) 1.22,71

4. Brigitte Obermoser (Austria) 1.22,86

4. Pernilla Wiberg (Szwecja) 1.22,86

6. Isolde Kostner (Włochy) 1.23,04

11.1. Saalbach, zjazd (17)

1. Hilde Gerg (Niemcy) 1.21,14

2. Pernilla Wiberg (szwecja) 1.21,26

3. Isolde Kostner (Włochy) 1.21,29

4. Corinne Rey Bellet (Szwajcaria) 1.21,31

5. Brigitte Obermoser (Austria) 1.21,34

6. Sylviane Berthold (Szwajcaria) 1.21,37

6.1. Maribor, slalom specjalny (16)

1. Anja Paerson (Szwecja) 1.41,14 (50,73-50,41)

2. Laure Pequegnot (Francja) 1.41,22 (50,55-50,67)

3. Sonja Nef (Szwajcaria) 1.42,63 (51,84-50,79)

4. Christelle Pascal Saioni (Francja) 1.42,92 (51,60-51,32)

5. Sarah Schleper (USA) 1.43,12 (51,66-51,46)

6. Monica Bergmann (Niemcy) 1.43,17 (52,16-51,01)

5.1. Maribor, slalom specjalny (15)

1. Anja Paerson (Szwecja) - 1.38,05 (49,36 + 48,69)

2. Kristina Koznick (USA) - 1.39,24 (49,55 + 49,69)

3. Laure Pequegnot (Francja) - 1.39,30 (49,73 + 49,57)

4. Tanja Poutiainen (Finlandia) - 1.39,49 (49,83 + 49,66)

5. Marlies Oester (Szwajcaria) - 1.39,73 (50,26 + 49,47)

6. Christel Pascal-Saioni (Francja) - 1.39,87 (50,18 + 49,69)

4.1. Maribor, slalom gigant (14)

1. Sonja Nef (Szwajcaria) 2.21,48 (1.09,99 - 1.11,49)

2. Tina Maze (Słowenia) 2.23,01 (1.10,63 - 1.12,38)

3. Stina Hofgard-Nilsen (Norwegia) 2.23,12 (1.10,45 - 1.12,67)

4. Andrine Flemmen (Norwegia) 2.23,15 (1.10,27 - 1.12,88)

5. Ylva Nowen (Szwecja) 2.23,25 (1.10,84 - 1.12,41)

6. Anja Paerson (Szwecja) 2.23,33 (1.10,91 - 1.12,42)

29.12. Lienz, slalom (13)

1. Anja Paerson (Szwecja) 1.24,74 (41,63-43,11)

2. Kristina Koznick (USA) 1.24,79 (41,85-42,94)

2. Monika Bergmann (Niemcy) 1.24,79 (42,29-42,50)

4. Ylva Nowen (Szwecja) 1.24,82 (42,83-41,99)

5. Trine Bakke (Norwegia) 1.24,95 (42,71-42,24)

6. Sarah Schleper (USA) 1.24,98 (42,49-42,49)

28.12. Lienz, slalom gigant (12)

1. Lilian Kummer (Szwajcaria) 2.12,06

2. Karen Putzer (Włochy) 2.12,09

3. Ylva Nowen (Szwecja) 2.12,14

3. Anja Paerson (Szwecja) 2.12,14

5. Stina Hofgard Nilsen (Norwegia) 2.12,48

6. Birgit Heeb-Batliner (Liechtenstein) 2.12,55

22.12. St. Moritz, supergigant (11)

1. Karen Putzer (Włochy) 1.26,18

2. Daniela Ceccarelli (Włochy) 1.26,93

3. Kirsten L. Clark (USA) 1.27,15

3. Stefanie Schuster (Austria) 1.27,15

5. Hilde Gerg (Niemcy) 1.27,17

6. Alexandra Meissnitzer (Austria) 1.27,21

21.12. Sankt Moritz, zjazd (10)

1. Sylviane Berthod (Szwajcaria) 1.34,05

2. Isolde Kostner (Włochy) 1.34,10

3. Corinne Rey-Bellet (Szwajcaria) 1.34,13

4. Selina Heregger (Austria) 1.34,36

5. Hilde Gerg (Niemcy) 1.34,51

6. Renate Goetschl (Austria) 1.34,52

16.12.Val d'Isere slalom gigant (9)

1. Sonja Nef (Szwajcaria) 2.23,80

2. Anja Paerson (Szwecja) 2.24,46

3. Michaela Dorfmeister (Austria) 2.24,63

4. Andrine Flemmen (Norwegia) 2.24,67

5. Allison Forsyth (Kanada) 2.24,84

6. Tanja Poutiainen (Finlandia) 2.24,93

15.12. Val d'Isere supergigant (8)

1. Hilde Gerg (Niemcy) 1.12,23

2. Renate Goetschl (Austria) 1.12,90

3. Tanja Schneider (Austria) 1.12,94

4. Alexandra Meissnitzer (Austria) 1.13,18

5. Pernilla Wiberg (Szwecja) 1.13,34

6. Michaela Dorfmeister (Austria) 1.13,44

9.12.Sestriere, slalom zaliczany (7)

1. Anja Paerson (Szwecja) 1.32,54 (46,84+45,70)

2. Tanja Poutiainen (Finlandia) 1.32,95 (47,60+45,35)

3. Sonja Nef (Szwajcaria) 1.33,13 (47,34+45,79)

4. Trine Bakke (Norwegia) 1.33,34 (47,07+46,27)

5. Spela Pretnar (Słowenia) 1.33,38 (47,04+46,34)

6. Martina Ertl (Niemcy) 1.33,45 (47,44+46,01)

1.12. Lake Louise, supergigant (6)

1. Petra Haltmayr (Niemcy) 1.15,09

2. Carole Montillet (Francja) 1.15,77

3. Caroline Lalive (USA) 1.15,88

4. Hilde Gerg (Niemcy) 1.15,93

5. Melanie Suchet (Francja) 1.16,04

6. Michaela Dorfmeister (Austria) 1.16,13

30.11. Lake Louise, zjazd (5)

1. Isolde Kostner (Włochy) czas 1.38,13

2. Sylviane Berthod (Szwajcaria) 1.38,19

3. Michaela Dorfmeister (Austria) 1.38,35

4. Melanie Turgeon (Kanada) 1.38,36

5. Picabo Street (USA) 1.38,46

6. Corinne Rey-bellet (Szwajcaria) 1.38,50

29.11.Lake Louise - zjazd (4)

1. Isolde Kostner (Włochy) 1.36,75

2. Michaela Dorfmeister (Austria) 1.37,08

3. Corinne Rey-Bellet (Szwajcaria) 1.37,26

4. Catherine Borghi (Szwajcaria) 1.37,48

5. Ingeborg-Helen Marken (Norwegia) 1.37,57

6. Picabo Street (USA) 1.37,61

22.11.Copper Mountain, slalom (3)

1. Laure Pequegnot (Francja) 1.37,64 (48,10+49,54)

2. Christine Sponring (Austria) 1.37,81 (48,60+49,21)

3. Carina Raich (Austria) 1.38,72 (49,31+49,41)

4. Christel Pascal-Saioni (Francja) 1.38,83 (48,51+50,32)

5. Hedda Bernsten (Norwegia) 1.39,01 (48,76+50,25)

6. Monika Bergmann (Niemcy) 1.39,10 (49,18+49,92)

6. Kristina Koznick (USA) 1.39,10 (48,75+50,35)

21.11.Copper Mountain, slalom gigant (2)

1. Andrine Flemmen (Norwegia) 2.23,81 (1.13,65/1.10,16)

2. Allison Forsyth (Kanada) 2.24,48 (1.13,88/1.10,60)

3. Sonja Nef (Szwajcaria) 2.24,50 (1.13,65/1.10,85)

4. Karen Putzer (Włochy) 2.24,67 (1.13,83/1.10,84)

5. Stina Hofgard-Nilsen (Norwegia) 2.24,80 (1.14,12/1.10,68)

6. Carole Montillet (Francja) 2.25,06 (1.14,48/1.10,58)

27.10. Soelden, slalom gigant (1)

1. Michaela Dorfmeister (Austria) 2.28,38 (1.11,08/1.17,30)

2. Sonja Nef (Szwajcaria) 2.28,79 (1.10,93/1.17,86)

3. Regine Cavagnoud (Francja) 2.29,98 (1.12,86/1.17,12)

4. Allison Forsyth (Kanada) 2.30,51 (1.13,02/1.17,49)

5. Maria-Jose Rienda-Contreras (Hiszp.)2.30,64 (1.12,77/1.17,87)

6. Selina Heregger (Austria) 2.30,86 (1.13,61/1.17,25)

Copyright © Agora SA