Kilka sekund filmu wystarczyło. Najpierw wyleciał z NHL, teraz z kadry

W maju rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Elity w hokeju. Choć do startu turnieju jeszcze sporo czasu, to już wiadomo, że na imprezei zabraknie reprezentanta Słowacji Adama Rużicki. Taką decyzję przekazał Słowacji Związek Hokeja na Lodzie (SZHL).To pokłosie niedawnego wybryku 24-latka w mediach społecznościowych. Wcześniej zawodnik został też wyrzucony z klubu, do którego dołączył zaledwie miesiąc temu.

Kilka dni temu Adam Rużicka dopuścił się skandalicznego zachowania. 24-letni hokeista opublikował w relacji na Instagramie filmik, na którym widać kolejno: równo posypany biały proszek na talerzu, a obok niego dowód osobisty; zawodnika z fiolką, w której znajduje się rzeczony proszek oraz zwitkiem banknotu. Wyglądało to tak, jakby tym białym proszkiem miała być kokaina. 

Zobacz wideo Michał Niewiński z brązowym medalem PŚ w short tracku w Gdańsku. "To był mój cel"

Adam Rużicka wyrzucony z reprezentacji. Kolejna kara młodego hokeisty

Choć po chwili Słowak usunął nagranie z mediów społecznościowych i przeprosił za zachowanie, to konsekwencje go nie ominęły. W sieci zresztą nic nie ginie i do dziś fragmenty nagrania krążą po mediach społecznościowych. Kilkadziesiąt minut po zdarzeniu do sprawy odniósł się pracodawca hokeisty i ogłosił rozwiązanie z nim umowy, która została podpisana... miesiąc temu.

To jednak nie jest jedyna konsekwencja, która spotkała Rużickę. Jak przekazał Słowacki Związek Hokeja na Lodzie, zawodnik został także wyrzucony z reprezentacji narodowej i nie pojedzie m.in. na majowe mistrzostwa świata w Czechach. 

"Słowacki Związek Hokeja na Lodzie potępia zachowanie Adama Ruzicki, które nie jest zgodne z wartościami reprezentanta, dlatego nie liczymy na niego w nominacjach do meczów eliminacyjnych i Mistrzostw Świata w maju" - przekazano w oficjalnym oświadczeniu.

Adam Ruzicka nie zdobył bramki w trzech meczach dla Arizona Coyotes. Wcześniej dziewięciokrotnie trafiał do siatki w 39 meczach w barwach Calgary Flames. Od debiutu w kwietniu 2021 roku rozegrał w swojej karierze 117 meczów w NHL. Wiele wskazuje na to, że swoim "wyczynem" w mediach społecznościowych zagroził swojej karierze i dalszemu rozwojowi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.