Prezydent Andrzej Duda w akcji. "Na jednym z najtrudniejszych stoków w Polsce" [WIDEO]

Andrzej Duda jest wielkim fanem jazdy na nartach. W związku z tym od lat bierze udział w charytatywnym slalomie organizowanym na rzecz fundacji Handicap Zakopane. W niedzielę odbył się on już po raz dziesiąty, a wyjątkową edycję uroczyście otworzył prezydent. - To dla mnie ogromny zaszczyt i przyjemność - powiedział, a następnie skierował kilka słow do sportowców z niepełnosprawnościami. Przekazał też przedmioty na aukcję na rzecz fundacji.

Prezydent Andrzej Duda od lat bierze udział w charytatywnej imprezie narciarskiej "12h Slalom Maraton Zakopane". Dochód z niej jest przekazywany na sportowców z niepełnosprawnościami, będącymi pod opieką fundacji Handicap Zakopane.

Zobacz wideo Gwiazdy sportu oszalały za padlem

Andrzej Duda otworzył charytatywny slalom na Kasprowym Wierchu. "Wyzwanie jest wielkie"

W niedzielę 25 lutego odbyła się wyjątkowa, dziesiąta edycja imprezy, którą otworzył prezydent RP. - To dla mnie ogromny zaszczyt i przyjemność, że po raz kolejny mogłem objąć ten Slalom Maraton prezydenckim patronatem. Ogromnie dziękuję za jego zorganizowanie. Tak się w tym roku poskładało i aura też tak spowodowała, że odbywa się on wyjątkowo na świętej górze polskich narciarzy, na Kasprowym Wierchu, na jednym z najtrudniejszych stoków w Polsce, więc wyzwanie jest wielkie - powiedział.

W tym roku formuła wydarzenia była nieco inna. Zamiast jeździć przez 12 godzin non-stop, każdy z narciarzy zjeżdżał siedem razy, a w klasyfikacji uwzględniany był najlepszy czas. Nie zmienił się natomiast szczytny cel.

- W zimie uprawiają narciarstwo, w lecie jeżdżą na rowerach, biegają - to jest ich żywioł. Dzięki temu doskonalą się, mają wielką przyjemność i radość życia - powiedział Andrzej Duda (cytat za PAP), kierując te słowa do podopiecznych fundacji. Podziękował również wszystkim zawodnikom, którzy poświęcają swój czas na rzecz pomocy sportowcom z niepełnosprawnościami. A po uroczystym otwarciu złożył podpis na swoim numerze startowym i na nartach. Trafią one na licytację, z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie działań charytatywnych.

Fundacja Handicap Zakopane od dekady prowadzi całoroczne i bezpłatne integracyjne treningi osób z niepełnosprawnościami, poza tym organizuje dla nich obozy oraz inne wydarzenia sportowo-rehabilitacyjne.

Inicjatorką charytatywnego slalomu jest prezeska fundacji Małgorzata Tlałka-Długosz, wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Sarajewie i Calgary.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.