Media: Natalia Maliszewska zawieszona! "Naruszenie przepisów antydopingowych"

"Przedstawicielka łyżwiarstwa szybkiego na torze krótkim została tymczasowo zawieszona do wyjaśnienia sprawy o naruszenie przepisów antydopingowych" - poinformowała Polska Agencja Antydopingowa. W komunikacie POLADA nie padło nazwisko zawieszonej zawodniczki, ale więcej informacji w tej sprawie przekazało Radio Zet.

We wtorkowy poranek Polska Agencja Antydopingowa przedstawiła zaskakującą i niespodziewaną informację.  "W związku z pytaniami dziennikarzy, potwierdzamy, że przedstawicielka łyżwiarstwa szybkiego na torze krótkim została tymczasowo zawieszona do wyjaśnienia sprawy o naruszenie przepisów antydopingowych. Dot. to 3 błędów w zakresie podawania danych pobytowych i/lub nieobecności i / lub nieobecności w okienku kontrolnym w ciągu 12 miesięcy. Decyzja o zawieszeniu jest efektem wyroku CAS w Lozannie, który nie zgodził się z wcześniejszym rozstrzygnięciem niezależnego Członka Panelu Dyscyplinarnego. Odwołanie do CAS wniosła Światowa Agencja Antydopingowa" - przekazała POLADA w mediach społecznościowych. 

Zobacz wideo Lewandowski boleśnie podsumowany. "Od lat nie jest autorytetem"

Polskiej zawodniczce grożą dwa lata dyskwalifikacji

W komunikacie możemy przeczytać, że zawodniczka nie była dostępna do kontroli w wyznaczonym przez siebie okienku jednogodzinnym np. od 7:00 do 8:00. W miejscu kontroli pojawiła się po czasie, co zdaniem POLADA było naruszeniem przepisów antydopingowych. 

"W związku z tym sprawa łyżwiarki trafi do rozpoznania do Panelu Dyscyplinarnego i Instancji. Zawodniczce grozi maksymalnie kara dwóch lat dyskwalifikacji. Niezależny Członek Panelu Dyscyplinarnego orzekający wcześniej w tej sprawie nie będzie mógł uczestniczyć w kolejnych rozprawach dotyczących sprawy zawodniczki" - czytamy w komunikacie.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Media. Zawieszona została Natalia Maliszewska 

Dziennikarz Radia ZET Mateusz Ligęza przekazał w mediach społecznościowych, że zawieszona została Natalia Maliszewska. "Już oficjalnie mogę przekazać, że Natalia Maliszewska została tymczasowo zawieszona przez unikanie kontroli antydopingowych" - poinformował.

27-latka jest wicemistrzynią świata z 2018 roku w short-tracku na 500 metrów i pięciokrotną medalistką mistrzostw Europy (złoty, dwa srebrne i dwa brązowe medale). Na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2022 roku odpadała w ćwierćfinałach na dystans 1000 i 1500 metrów.

Więcej o: