Rosja i Białoruś nie powrócą do rywalizacji. Polacy mogą przełamać 21-letnią serię

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie przedłużyła zawieszenie reprezentacji Rosji na kolejny sezon. Odebrano również krajowi agresora organizację tegorocznych mistrzostw świata. To otwiera szansę przed Polakami, którzy powalczą o powrót do elity po 21 latach przerwy.

Sportowcy z Rosji i Białorusi, ze względu na trwającą wojnę w Ukrainie, pozostają zawieszeni przez większość międzynarodowych federacji. Jedną z nich jest Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie. Organizacja zdecydowała się podtrzymać zawieszenie reprezentacji obu krajów oraz klubów na kolejny sezon.

Zobacz wideo Słoweńcy już wkrótce mogą mieć przewagę nad resztą świata w skokach

Rosja pozbawiona organizacji mistrzostw świata. "Nie jest to bezpieczne"

- Rada IIHF zdecydowała, że ponowne włączenie rosyjskich i białoruskich drużyn do rozgrywek pod jej egidą nie jest jeszcze bezpieczne i nie będzie w nadchodzącym sezonie 2023/24 - czytamy w oświadczeniu federacji w mediach społecznościowych.

Rosja została również pozbawiona organizacji tegorocznych mistrzostw świata elity. Rywalizacja miała odbyć się w Sankt Petersburgu, ale z wiadomych względów została przeniesiona. Federacja podjętą decyzję tłumaczy przede wszystkim kwestiami bezpieczeństwa. Tym samym najlepsze drużyny świata będą walczyć o mistrzostwo w fińskim Tampere i łotewskiej Rydze. Zmagania odbędą się w dniach 12-28 maja.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Trener Norwegów o Dawidzie Kubackim screen Trener Norwegów zabrał głos na temat dramatu Kubackiego. Nie zabrakło komplementów

Decyzja IIHF jest bardzo dobrą informacją dla reprezentacji Polski. Drużyna narodowa w dniach 29 kwietnia - 5 maja będzie rywalizować w mistrzostwach świata Dywizji 1A. Awans do elity wywalczą dwa najlepsze zespoły, co otwiera przed Polakami szansę na powrót do światowej czołówki po raz pierwszy od 2002 roku. 

Reprezentacja Polski powalczy o awans między innymi z Włochami i Wielką Brytanią, czyli drużynami, które w poprzednim sezonie wypadły z elity. Pozostałymi rywalami naszej kadry będą ekipy z Litwy, Korei Południowej i Rumunii.

Alina Zagitowa Rosjanka wystąpiła jako Marylin Monroe. Wywołała burzę. "Co zrobiliby beze mnie"

Więcej o: