Maryna Gąsienica-Daniel nie wykorzystała wielkiej szansy. A i tak jest świetnie

Maryna Gąsienica-Daniel po pierwszym przejeździe w zawodach Pucharu Świata w szwedzkim Are. zajmowała piątą pozycję. Nieco gorszy drugi start sprawił, że ostatecznie z czasem 1:56:78 spadła na dziewiąte miejsce. Wygrała Mikaela Shiffrin. To jej 86. zwycięstwo w Pucharze Świata, czym wyrównała legendarny rekord Ingemara Stenmarka.

Maryna Gąsienica-Daniel rywalizowała w zawodach Pucharu Świata w slalomie gigancie w szwedzkim Are. W pierwszym przejeździe uzyskała czas 56.24, co dało jej piąte miejsce. Do trzeciej Franziski Gritsch traciła zaledwie 0.15 s, a do liderującej Mikaeli Shiffrin 1.08 s.

Zobacz wideo Słoweńcy już wkrótce mogą mieć przewagę nad resztą świata w skokach

Maryna Gąsienica Daniel zajęła dziewiąte miejsce w zawodach PŚ w Are

W drugim przejeździe Polka uzyskała czas 1:00.54. Sporo straciła na pierwszych odcinkach trasy, później szło jej lepiej, ale nie na tyle, aby odrobić stracony czas. Jej łączny czas z obu przejazdów wyniósł 1:56:78, co ostatecznie dało jej dziewiąte miejsce w zawodach. To jej czwarty najlepszy wynik w tym sezonie. Do zwyciężczyni straciła 2.14 sekundy.

Taki wynik oznacza, że Polka nie poprawiła osobistego rekord w historii startów w Pucharze Świata. Dotychczas było to szóste miejsce, taki wynik osiągnęła czterokrotnie. Do piątego miejsca w Are zabrakło jej 0.36 s. Jednocześnie zaliczyła też spadek z 11. na 12. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ w slalomie gigancie, wyprzedziła ją Alice Robinson.

Puchar Świata w Are. Mikaela Shiffrin wyrównała rekord Stenmarka

Zawody PŚ w Are wygrała Mikaela Shiffrin z czasem 1:54.64. Był to dla niej 86. triumf z tym cyklu, w ten sposób wyrównała rekord Ingemara Stenmarka. Jednocześnie było to jej dwudzieste w karierze wygrane zawody w slalomie gigancie, w ten sposób zapewniła sobie Małą Kryształową Kulę za triumf w tej konkurencji.

Ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w slalomie gigancie odbędą się w niedzielę 19 marca w Soldeu w Andorze. 

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.