W to aż trudno uwierzyć! Tak wygląda klasyfikacja medalowa MŚ w snowboardzie

Oskar Kwiatkowski został pierwszym w historii polski mistrzem świata w snowboardzie. Brązowy medal wywalczyła również Aleksandra Król. Dwa krążki naszej reprezentacji sprawiły, że Polska jest na czele klasyfikacji medalowej trwających mistrzostw świata.

19 lutego rozpoczęły się mistrzostwa świata w snowboardzie, których gospodarzem jest gruzińskie Bakuriani. Już pierwszy dzień rywalizacji okazał się historyczny dla Polski, z powodu złotego medalu Oskara Kwiatkowskiego i brązu Aleksandry Król. Dzięki temu nasi snowboardziści prowadzą w klasyfikacji medalowej. 

Zobacz wideo Adam Małysz ocenia pracę sędziów! "Jest to bardzo duże zróżnicowanie sędziowania"

Szok. Polska liderem klasyfikacji medalowej mistrzostw świata w snowboardzie

Warto nadmienić, że slalom gigant równoległy, w którym Oskar Kwiatkowski i Aleksandra Król zdobyli medale, był pierwszą konkurencją rozgrywaną na tych mistrzostwach. Nasz świeżo upieczony mistrz świata w wielkim finale pokonał Dario Caviezela o 0,26 sekundy, z kolei Król w starciu o brąz wygrała z Włoszką Lucią Dalmasso. 

Polska po pierwszej konkurencji jest jedną z dwóch reprezentacji, która ma na koncie dwa medale, drugą z nich jest Austria. Jednak Austriacy zdobyli srebro i brąz, dlatego dzięki złotemu krążkowi, to Japonia zajmuje na razie drugą pozycję. Czwarta jest Szwajcaria z jednym srebrnym medalem. 

Klasyfikacja medalowa mistrzostw świata w snowboardzie: 

  1. POLSKA - 1-0-1
  2. Japonia 0-1-0
  3. Austira 0-1-1
  4. Szwajcaria 0-1-0

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Na wtorek zaplanowano slalom równoległy, a na środę drużynowy slalom równoległy. Na mistrzostwach świata w Bakuriani, oprócz snowboardzistów, o medale będą walczyli również narciarze dowolni, lecz nie ma wśród nich reprezentantów Polski. Zawody potrwają do 5 marca.

Więcej o: