Maryna G±sienica-Daniel pędziła do mety na M¦. Nagle wybita z rytmu

Maryna G±sienica-Daniel zajęła 17. miejsce w supergigancie w ramach kombinacji alpejskiej na mistrzostwach ¶wiata w narciarstwie alpejskim w Courchevel. Polka miała drobny problem w dolnej czę¶ci trasy. Nie należy jej skre¶lać w slalomie.

Trasa supergiganta na stoku w Courchevel była bardzo kręta i wymagaj±ca, momentami zaskakiwała zawodniczki. Maryna G±sienica-Daniel większo¶ć trasy przejechała bardzo dobrze. ¦wietnie poradziła sobie w górnej sekcji. Bliżej mety miała problemy, z których na szczę¶cie się wyratowała. Ostateczna pozycja w supergigancie daje jej nadzieję na atak w slalomie, dzięki czemu powinna się przesun±ć wyżej w klasyfikacji kombinacji alpejskiej.

Zobacz wideo Maryna G±sienica-Daniel jedyna taka alpejka w Polsce. "Panie prezesie, nie jeżdżę, by się bawić"

Maryna poradziła sobie z supergigantem

Dla Maryny G±sienicy-Daniel impreza w Courchevel Meribel to pierwsze mistrzostwa ¶wiata w karierze. Poradziła sobie z presj± debiutantki. Pierwsz± czę¶ć trasy przejechała bezbłędnie, choć nie miała najlepszego tempa. Drugi sektor też przejechała płynnie, nabrała prędko¶ci. Pod koniec trasy trafiła na nierówno¶ć w newralgicznym, lewym zakręcie, na którym wynosiło spor± czę¶ć zawodniczek. To nieco j± wybiło z rytmu, ale spokojnie ukończyła swój przejazd.

Liderk± kombinacji alpejskiej po supergigancie jest Federica Brignone, która zaliczyła genialny przejazd. Uzyskała najlepszy czas we wszystkich trzech sektorach i miała na mecie aż 0,9 sek. przewagi nad prowadz±c± do czasu jej przejazdu Austriaczk± Ramon± Siebenhofer. Najbliżej Włoszki s± Ragnhild Mowinckel i Lara Gut-Behrami. Norweżka i Szwajcarka zajmuj± ex aequo drugie miejsce w supergigancie ze strat± 0,71 sek. do liderki.

Na szóstym miejscu uplasowała się Mikaela Shiffrin. Choć skończyła supergigant ze strat± prawie sekundy do Brignone, to może być piekielnie groĽna w slalomie. Tak samo druga w klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata w slalomie Wendy Holdener ze Szwajcarii (15. miejsce w supergigancie, strata 1,69 sek.).

Kamil Stoch podczas P¦ w WillingenOd tego zaczynaj± się problemy Stocha. "To widać". Poważny bł±d

G±sienica-Daniel zajęła 17. miejsce i traci do Brignone 1,75 sek. Ma szansę na awans do pierwszej dziesi±tki. Do będ±cej na 10. pozycji Słowenki Ilki Stuhec i ma stratę mniejsz± niż pół sekundy.

Supergiganta nie ukończyło pięć zawodniczek. Bardzo szybko z zawodami pożegnała się jedna z głównych kandydatek do medalu, Marta Bassino. Po pierwszym sektorze miała jeden z najlepszych czasów, ale dała się zaskoczyć w zacienionej sekcji i wypadła z trasy.

Hiszpanie pisz± o Lewandowskim. Podsumowali pół roku. Lepiej się nie dałoHiszpanie pisz± o Lewandowskim. Podsumowali pół roku. Lepiej się nie dało

O godzinie 14:30 odbędzie się slalom, druga konkurencja kombinacji alpejskiej.

Wyniki supergiganta kobiet w ramach kombinacji alpejskiej na M¦ w Courchevel:

  • 1. Federica Brignone (Włochy) 1:10:28
  • 2. Lara Gut-Behrami (Szwajcaria) +0,71 sek.
  • 2. Ragnhild Mowinckel (Norwegia) +0,71 sek.
  • 4. Elena Curtoni (Włochy) +0,78 sek.
  • 5. Ramona Siebenhofer (Austria) +0,90 sek.
  • 6. Mikaela Shiffrin (USA) +0,96 sek.
  • 17. Maryna G±sienica-Daniel +1,75 sek.
Więcej o: