Co za bieg, co za emocje! Izabela Marcisz wicemistrzynią świata U-23

Izabela Marcisz została wicemistrzynią świata do lat 23 w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym w kanadyjskim Whistler. Do złota Polce zabrakło zaledwie sekundy! Wygrała Niemka Helen Hoffmann.

Izabela Marcisz przystępowała do rywalizacji w biegu na 10 kilometrów łyżwą jako jedna z faworytek. 22-latka ma na koncie już jedno złoto w tej konkurencji, wywalczone dwa lata temu w fińskim Vuokatti. Do kolejnego złota zabrakło naprawdę niewiele.

Zobacz wideo Amadeusz Ferrari o pojedynku z Tomaszem Adamkiem: To byłaby jego największa wypłata, a dla mnie - zaszczyt

Izabela Marcisz wicemistrzynią świata! 

Izabela Marcisz pobiegła w piątek bardzo dobrze i od początku widać było, że ma apetyt na kolejny medal na koronnym dystansie. Na metę dobiegła z drugim czasem (26:14), tracąc zaledwie jedną sekundę do Niemki Helen Hoffmann, która została nową mistrzynią świata. Brązowy medal wywalczyła Norweżka Margrethe Bergane, która do Polki straciła trzy sekundy.

 

Niebezpieczny skok Zajca"Walczył o życie", "to się nie dzieje". Eksperci reagują na przerażający skok Zajca

Dla reprezentantki Polski był to drugi występ podczas tegorocznych mistrzostw w Whistler. W niedzielnym sprincie techniką klasyczną zajęła 14. miejsce. Z kolei podczas wtorkowego biegu na 20 kilometrów nie stawiła się w ogóle na starcie. Jak informował Mateusz Król, było to celowe i spowodowane odpoczynkiem przed piątkowym biegiem na koronnym dystansie Marcisz.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

W rywalizacji na 10 kilometrów wystartowały jeszcze dwie Polki. Karolina Kaleta była 32., a Magdalena Kobielusz zajęła 42. miejsce. 

Niebezpieczny skok Zajca161,5 metra! Przerażający, "skandaliczny" skok Zajca. Tylko cud go uratował [WIDEO]

W sobotę 4 lutego na trasach olimpijskich w Kanadzie odbędzie się rywalizacja sztafet mieszanych.

Więcej o: