Niewiński ponownie na podium. Polak z brązem MŚJ na 1000 metrów

Michał Niewiński zdobył w niedzielę drugi medal mistrzostw świata juniorów. 19-latek w sobotę wygrał rywalizację na 500 metrów, a w niedzielę wywalczył brązowy medal na dystansie 1000 metrów.

Michał Niewiński po raz kolejny udowodnił, że jest wielką nadzieją polskiego short-tracku. Ostatnie starty Polaka to pasmo sukcesów. 19-latek niedawno sięgnął po brąz mistrzostw Europy w sztafecie, a w sobotę został w Dreźnie mistrzem świata juniorów na 500 metrów. W tym samym dniu pobił również rekord świata juniorów na 1500 metrów, co napawało optymizmem przed niedzielnym startem na 1000 metrów.

Zobacz wideo "KRK". Polski tatuaż nowego trenera skoczków

Kolejny medal Niewińskiego na mistrzostwach świata juniorów w Dreźnie

Niewiński rywalizację na 1000 metrów rozpoczął od pewnego zwycięstwa w biegu eliminacyjnym. Choć w ćwierćfinale zajął drugie miejsce, w półfinale pokonał wszystkich rywali i awansował do walki o medale z najlepszym czasem. W finale musiał jednak uznać wyższość dwóch Koreańczyków i z czasem 1:23.814 wywalczył brązowy medal. Złoto zdobył Donghyun Lee, który wynikiem 1:23.549 pobił rekord świata juniorów, a srebro powędrowało do Dong Min Shin.

W zmaganiach na tym dystansie brał udział również Dominik Palenceusz, który nie zdołał awansować do ćwierćfinału.

Zadowolony z postawy Niewińskiego był po zawodach był trener reprezentacji Polski juniorów w short-tracku, Dariusz Kulesza. - Wyszło super. Michał miał za przeciwników mocnych Koreańczyków, ale świetnie sobie poradził. Przy okazji udało się pobić rekord Polski seniorów - podsumował, cytowany przez Polsat Sport.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Z bardzo dobrej strony w rywalizacji juniorek na 1000 metrów zaprezentowała się Michalina Wawer. Polka po udanych repasażach awansowała do ćwierćfinału, w którym zajęła 2. lokatę. Półfinał ukończyła jednak na ostatniej, 5. pozycji, która dawała jej miejsce w finale B. Tam uplasowała się na 3. miejscu i finalnie została ósmą juniorką świata na tym dystansie. Druga z Polek, Anna Falkowska, nie przebrnęła eliminacji.

Thomas Thurnbichler podczas rozmowy z EurosportemNiesamowita odwaga Thurnbichlera. Wziął wszystko na siebie. "Wyciągnę z tego lekcję"

Więcej o: