Wielki sukces polskiej snowboardzistki. Olimpia Kwiatkowska poszła w ślady brata

Polscy kibice w ostatnim czasie obserwują poczynania Oskara Kwiatkowskiego w Pucharze Świata. Teraz do sukcesów snowboardzisty nawiązała jego siostra Olimpia, która wygrała zawody w slalomie gigancie równoległym w Pucharze Europy.

Oskar Kwiatkowski prezentuje się w trwającym sezonie z bardzo dobrej strony. 14 stycznia zanotował pierwszy trumf w Pucharze Świata, wygrywając zawody w slalomie gigancie równoległym szwajcarskim Scuol. W piątek 27 stycznia dołożył drugie zwycięstwo w Blue Mountain, co pozwoliło mu objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej. W niedzielę największy sukces w karierze odniosła jego siostra, Olimpia.

Kwiatkowska poszła w ślady brata, wygrała zawody Pucharu Europy

Olimpia Kwiatkowska rywalizowała w niedzielę w slalomie gigancie równoległym w ramach Pucharu Europy w austriackim Simonhohe. Polka awansowała do 1/8 finału z 10. czasem kwalifikacji. W kolejnych wyścigach nie dawała rywalkom żadnych szans i zameldowała się w finale. Tam jej rywalką była Ukrainka Annamaria Dańcza, która również musiała uznać jej wyższość. 22-letnia Kwiatkowska zanotowała tym samym pierwsze zwycięstwo w Pucharze Europy, odnosząc największy sukces w dotychczasowej karierze.

Awans do 1/8 finału wywalczyła również Weronika Dawidek, która odpadła w ćwierćfinale i zakończyła zmagania na 8. pozycji. Eliminacji nie przebrnęły z kolei Maria Chyc (22. miejsce) i Karolina Półtorak (37. miejsce).

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Również w rywalizacji mężczyzn mieliśmy dwóch reprezentantów w 1/8 finału, jednak obaj zakończyli zmagania na tym etapie. Mikołaj Rutkowski zajął ostatecznie 9. lokatę, a Andrzej Gąsienica-Daniel był 15. Trzeci z Polaków, Michał Wilk, ukończył zawody na 33. lokacie.

Sukces Kwiatkowskiej jest tym większy, że w sobotę nie przebrnęła ona nawet kwalifikacji, zajmując 31. miejsce. Najlepszą z Polek była w tym dniu Dawidek, która zakończyła zmagania na ćwierćfinale i została sklasyfikowana na 7. pozycji. Do 1/8 awansowała również Chyc, która skończyła na 16. lokacie.