Historyczny moment dla Polski! Niewiński pierwszym mistrzem świata juniorów

Michał Niewiński został mistrzem świata juniorów w short-tracku w biegu na 500 metrów. Polak odniósł tym samym największy sukces w karierze, ale również w historii polskich startów na tej imprezie. Wcześniej zajął 4. lokatę na 1500 metrów, bijąc w repasażach rekord świata.

Michał Niewiński jest jednym z największych młodych talentów short-tracku w Polsce. Niedawno odniósł pierwszy sukces w międzynarodowej karierze. 19-latek, jadąc u boku Diane Selliera, Łukasza Kuczyńskiego i Pawła Adamskiego, zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w sztafecie. Nic więc dziwnego, że przed wyjazdem na mistrzostwa świata juniorów do Drezna wiązano z nim spore nadzieje.

Zobacz wideo Trener Polaków pokazał, dlaczego Żyła mógł zostać zdyskwalifikowany

Niewiński mistrzem świata juniorów w short-tracku, wielki sukces Polaka

Niewiński rywalizację rozpoczął od upadku w biegu eliminacyjnym na 1500 metrów. W sobotnich repasażach poszło mu już znacznie lepiej. Polak nie tylko wygrał bieg, ale pobił przy okazji rekord świata, który od dzisiaj wynosi 2:10.495. Później nie miał problemów z awansem do finału, w którym do samego końca walczył o medal. Finalnie zajął jednak miejsce tuż za podium, a medale wywalczył tercet Koreańczyków: Donghyun Lee, Dong Min Shin i Dong Min Lee.

W sobotę odbyła się również rywalizacja na dystansie 500 metrów. Niewiński w ćwierćfinale zajął 2. lokatę, a w półfinale nie dał już rywalom żadnych szans. Był to dobry prognostyk przed finałem, do którego awansował z najlepszym rezultatem. W walce o medale Niewiński na trzecim okrążeniu wysforował się na prowadzenie, by po chwili cieszyć się z ogromnego sukcesu. Polak osiągnął czas 41.093 i wywalczył złoty medal. Podium uzupełnili Amerykanin Marcus Howard i Chińczyk Kun Li.

Sukces 19-latka dał ogromną radość najlepszej polskiej zawodniczce w tej dyscyplinie, Natalii Maliszewskiej. - Mamy Pierwszego w historii MISTRZA ŚWIATA JUNIORÓW - napisała na Twittrze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.